Celorepubliková soutěž Rubikon, jejímž cílem je zejména kampaň proti zapojování dětí do sázení a hazardních her, má příznivce i na Rokycansku. Školním kolem prošla i devítiletka v ro– kycanské ulici Míru a na základě něj už má devítiletka pro okresní klání ve Zbiroze své favority.

Školní zápolení se odehrávalo v sále základní umělecké školy. Část žáků usedla na divácká místa, kolem stolků v okolí pódia i na něm se rozsadili soutěžící. Atmosféra byla úžasná, fandění by mohl borcům závidět každý umělec či sportovec. „Hlavně tu byla dobrá zábava a za náš tým si asi nejvíc cením skvělé vzájemné spolupráce,“ mínil Miroslav Křivánek. Vítězství si nakonec připsal červeně oděný tým ve složení Mojmír Polák, kapitán, Jaroslav Kadlec, Luboš Boula, Tereza Podhraská a Dominika Lakatošová. Dohromady se sešli náhodou, počítač je spojil vylosováním z přihlášených účastníků.

„Vyšlo nám už úvodní kolo zaměřené na znalost zákonů,“ pochlubil se Mojmír. „V dalším jsme zase prezentovali svůj názor na výrok: Kdo je trochu chytrý, ten může být v sázení úspěšný,“ uvedl Jaroslav a dodal, že i tentokrát se jejich odpovědi líbily. „Nejpracněji se asi bodovalo ve štafetě,“ zvažovala Tereza. „Pokud člen týmu neznal odpověď na úkol uvedený na lístečku, musel od stolku s otázkami odběhnout zpět. Úkol se vyřadil a závodník zkoušel štěstí znova. To zdržovalo,“ vysvětloval Luboš. „S přípravou na soutěž naší partě pomáhala učitelka Monika Abrtová,“ informovala ještě Dominika. S kolegy se shodla, že za to si zaslouží velké poděkování.

Už se těšíme do Zbiroha, kde se utkáme se soutěžícími z jiných škol. Chceme, aby se ulice Míru umístila lépe než vloni, to je pro nás velká motivace,“ svěřil se kapitán.