VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V ulicích rostou bariéry sněhu

Rokycansko - Města a obce okresu začínají přemýšlet, kam odvézt bílou nadílku.

8.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Dvanáctihodinové sněžení přineslo v noci na včerejšek další nadělení. Nejen na silnicích, ale také v ulicích měst a obcí okresu.
„Právě jsem se dozvěděla, že Plzeňský kraj vyhlásil kalamitní stav a zjišťujeme, co všechno to pro nás znamená,“ uvedla včera po poledni rokycanská místostarostka Marie Hlávková. Doplnila, že všich– ni, kteří s úklidem mají co do činění, tedy i lidé přijatí na veřejnou službu, jsou v terénu. Cílem je dostat sníh z přechodů a chodníků. „Kdyby to přimrzlo, nikdo s tím už nehne,“ míní Hlávková. Pokud to kapacitně zvládneme, mělo by se dnes začít s větším odklízením bílé duchny z ulic. Spousta řidičů už je netrpělivá, protože zaparkovat u krajnic ani vyjíždět se pořádně nedá. „Jak projede pluh.

Přihrne to na stojící auta a když chci vyjet, bez odházení nadílky lopatou se nehnu. Hůř jsou na tom teď určitě ženy,“ konstatoval včera Petr Pospíšil.
„Plochu na ukládání sněhu máme poblíž Němčiček vytipovanou, čekám na pokyn, abychom s tím začali,“ sdělil za Rumpold – R – Rokycany, který pro město vykonává čištění ulic, Ján Vaščák. „Včera jsme s odklízením začali už nad ránem, aby se lidé dostali do práce. Volali ze všech stran. Do zahrádkářských kolonií, kde trvale někteří také bydlí, jsme se ale propracovali až kolem poledne. Centrum mělo přednost,“ vysvětloval. „Právě jsem se vrátil z Rašínova, kde jsme odklízeli sníh. Čekám na Honzu Vaščáka z Rumpoldu, abychom se domluvili, kam to všechno odvezeme,“ konstatoval po včerejším poledni majitel společnosti Vesmont Vlastislav Veselý.

„Zatím hrneme sníh na hromady a v centru už s ním začíná být problém,“ sdělil tajemník MěÚ Rokycany Jan Květoň. „Od středy bychom rádi začali vyvážet sníh ven,“ dodal.

S bílou nadílkou se perou pracovníci technické správy města za pomoci mini traktůrku a lopat. Prioritu mají přechody a okolí zastávek. Pomáhá i pět lidí majících uložené veřejně prospěšné práce. „Kvůli schůdnosti a sjízdnosti všech komunikací (tedy i chodníků) v majetku města už jsme také uzavřeli dohodu na provedení prací s občany, kteří měli zájem je vykonávat,“ informoval tajemník. Odklízení sněhu se netýká jen Zbiroha jako takového, ale i Františkova, který je jeho součástí a dále obcí správně pod město spadajících – Třebnušky, Jablečna, Přísednice a Chotětína. S těžkou technikou při tom na základě smlouvy vypomáhají i některé firmy.

Bílá záplava dělá vrásky i v dalších místech, situací se nadále budeme zabývat.

Autor: Božena Šopejstalová

8.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení