VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Valentová velí škole v Radnicích

Radnice - Ze šesti uchazečů doporučených konkurzní komisí ji radní vyzvedli z druhého místa.

16.8.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Kaňková

Město rozhodlo o jiném chodu základní a mateřské školy, zakládá novou příspěvkovou organizaci.
„V současnosti je plno práce se zápisem do rejstříku škol, obchodního rejstříku a vyřizováním dalších záležitostí spojených s celou agendou,“ konstatovala tajemnice úřadu Marie Mentlíková.

Spojené školské zařízení už má jmenovaného i svého ředitele, a to s účinností od 1. září. „Příprava nového školního roku do jeho kompetence ovšem už spadne,“ dodala tajemnice.

Ze sedmi uchazečů o zmíněné místo konkurzní komise po prvním jednání jednoho vyloučila, protože nesplnil podmínky. Ostatní postoupili do hlavního řízení. V komisi zasedlo osm lidí. Dva zástupci určení zřizovatelem, a to starosta s místostarostou, dále zástupkyně krajského úřadu, resortu školství, České školní inspekce, školní rady, zástupce pedagogů a s poradním hlasem vedoucí odboru školství MěÚ Rokycany. „Na základě posouzení předložených přihlášek uchazečů, dosavadních pracovních výsledků v oblasti školství a výsledku řízených pohovorů komise shledala, že všichni jsou vhodní pro výkon funkce ředitele základní a mateřské školy. Pořadí ve svém doporučení stanovila takto: Vladimíra Cozlová, Věra Valento– vá, Jitka Střelečková, Olga Poláková, Jana Fořtová a Josef Kohout,“ dodala tajemnice.

Pětičlenná rada města potom rozhodla. Do funkce si vybrala a jmenovala Věru Valentovou. „K celé záležitosti se chci vyjádřit podrobněji, připravuji článek pro Deník,“ uvedl místostarosta Vonásek.

„Dnes mi moji nástupkyni pan místostarosta přišel oficiálně představit. Známe se však, před časem v Radnicích učila,“ sdělila včera stále ještě ´panující´ ředitelka Helena Veselá. Dodala, že měla uloženo připravit nový školní rok, ale vzhledem k vývoji situace už nachystané předala a vše další budou obě ´šéfové´ konzultovat. Jak to bude se setrváním či odchodem Heleny Veselé ze školy, definitivně rozhodnuté není. Řekla nám: „Nabídnout místo mi může teprve nová ředitelka až se ujme funkce oficiálně, tedy prvního září.“ Podle kolegů Veselé ale situace vzhledem k personálnímu stavu nebude snadná, příchodem nového šéfa odjinud se vlastně počet pracovníků zvýšil. Dosavadní ředitelka MŠ Ivana Buchancová bude v mateřince učit nadále. Zařízení nový školní rok zahájí ještě v náhradních prostorách devítiletky. Vlastní budova prochází rekonstrukcí, s dokončením se počítá na podzim.

Autor: Božena Šopejstalová

16.8.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení