Atmosféru blížících se svátků navodili nápadití andělíčci, stromečky s ozdobami, zajímavé svícny, parádní okrasné čepice, tkané a batikované oděvy a spousta dalšího.

Pokud jde o oděvy, klienti a asistenti Sociálně terapeutických dílen a denního stacionáře Pohodička, které sdružují lidi s mentálním postižením, své výtvory dokonce předvedli i formou módní přehlídky. Na tvorbě dalších předmětů se s nimi podíleli také starší občané z Domova pro seniory sv. Pavla nebo matky s dětmi z Krizového zařízení pro ženy.

Přítomní se v průběhu vernisáže z úst Marie Duškové a Jany Kovářové blíže dozvěděli i o šesti hlavních projektech, které si charita v Rokycanech vzala za své. Atmosféru svátků pak navodila i dvě děvčata netradiční hrou na tubusy a zvonky. Hlavní hudební vystoupení ale připadlo smíšenému sboru Cantate, v jehož podání pod vedením Ctibora Otta zazněly nápadité úpravy lidových písní, gospely a ryze vánoční skladby.

Všechny vystavené výrobky jsou prodejné, čehož hned na místě využili mnozí účastníci vernisáže a rovnou nakoupili na Vánoce.