Další operací je mohutné zdobení svátečního symbolu a jeho utajené rozsvícení. S ohledem na aktuální opatření je totiž zrušená mohutná prezentace pěveckých sborů i návštěva avizovaných hostů. „Stejně tak se v neděli 28. listopadu rozzáří první svíce na obřím věnci ve Spilce, jenže bez přítomnosti hudební skupiny,“ potvrdila mluvčí úřadu Tereza Maixnerová. Adventní trhy – v pátek i v sobotu od 10 do 18 hodin – se ovšem uskuteční!

Pokud jde o další města a obce, pospíšili si třeba v Klabavě. „Oba větší stromy, u klubovny a u úřadu, máme připravené. Stejně jako další aranžmá a vše by se mělo rozsvítit ve čtvrtek 25. listopadu,“ má jasno starosta Pavel Kočárek. Setkání se spoluobčany má naplánované při zpívání 18. prosince.

Rekonstrukce Litohlavské ulice v Rokycanech
S problémy v rokycanské Litohlavské ulici pomohl lidem vtipný anonym

Pozítří hodlají střed obce oživit i ve Strašicích. S muzikanty ze Strašické Pohodovky si lze po sedmnácté hodině zazpívat známé koledy. O den později se připojují další místa, ovšem největší porce setkání se odehraje během víkendu. S jakým scénářem, to horečně řeší jejich představitelé.