"Velké kapry ponecháme už na tuzemský vánoční trh, menší, kolem 2,20 kilogramů, poputují na export,“ informoval Radek Jandera, vedoucí Rybniční správy J. Coloredo – Mannsfelda Zbiroh.

Kromě 170 metráků kaprů uvízli v podložní síti i amuři, líni a štiky. Ty z nich, co zájem– ci nevykoupili v přímém prodeji na hrázi, budou už nyní k dispozici rovněž v sádkách.
Kromě toho, že je výlov nevšední podívanou, láká mě k účasti i příležitost získat rybu za výhodnou cenu,“ svěřil se Radek Vrba, který přijel z Hořovicka.

Pracovníkům rybniční správy a spolupracujícím brigádníkům při včerejším výlovu nohy ve vodě a blátě tuhly méně než jindy. Z poměrně teplého dne ale rybníkáři příšnou radost neměli, vyšší teploty rybám neprospívají a s transportem bylo potřeba pospíchat, aby se nezadusily.

Diváci přihlížející výlovu se také zajímali o ceny, které budou platit pro vánoční prodej. „Bude se držet v relaci předchozích roků a měla by v případě kaprů činit třiasedmdesát korun za kilogram,“ sdělil Jandera.

Kvůli možnosti být u dalších výlovů a také, že na hrázi, jak zaznělo, bývá cena nižší, uvádíme i příští termíny výlovů. Už 19. a 20. října budou zbirožští rybníkáři lovit Kařez dolní, voda z něj naplní nyní prádný Kařezský horní. Příští měsíc, a to 3. a 4. listopadu, přijde na řadu Cekovský rybník.⋌ (naš)