Malé městečko, jenž zde vyrůstalo, budilo pozornost už od poledních hodin. V půl páté zde nebylo takřka k hnutí. Nadšené děti, které přišly přivítat Santu Clause, utichly a čekaly na příjezd svítícího kamionu. „Už jede,” ozývalo se. „Super, už je tady. Strašně mé kluky mrzelo, že vloni kamion nedorazil,” sdělila Martina Hrabáková.

Co se ale strhlo při jeho zastavení, zřejmě nikdo nečekal. Stovky návštěvníků se začaly tlačit co nejblíže. „Ty lidi jsou jako blázni. Oni jsou schopný ušlapat i malé děti, jen aby se dostali blíž,” konstatoval zpovzdálí Jan Bureš. „Nechápu, proč akce není na Masarykově náměstí,” konstatoval Pavel Kormorán a pokračoval: „Je tam daleko víc místa. Tady se akorát lidi ušlapou.”

„Kamion neobjíždí náměstí jen pro potěšení dětí,” konstatoval mluvčí městského úřadu Jan Engler. „Jeho dalším úkolem je pomoc neziskovým organizacím. Vytěžená částka z dárků a nápojů, které se prodají během návštěvy vánočního kamionu Coca-Cola, jde do pečlivě vybrané místní dobročinné organizace,” ubezpečil Engler. „V případě Rokycan se jedná o projekt ekologické zahrady v Základní škole Čechova ulice,” uzavřel Engler.
Ať už emoce a názory návštěvníků byly pozitivní nebo negativní, důležité je, že celá akce pomohla dobré věci.