Rozlehlý osmihektarový Čápský rybník, ležící těsně na hranici katastrů kařezského a zbirožského, vydal během včerejška své bohatství.
„Začínali jsme v sedm ráno a předpokládáme, že vylovíme devadesát až sto metráků ryb,” sdělil vedoucí Rybničního střediska J. C. Mannsfelda, Zbiroh, Radek Jandera.

I když se oproti minulému týdnu ochladilo, teplota vzduchu, a zejména pak vody, výlovu ještě nesvědčila. „Máme sádky sice hned vedle, ale i tak je třeba pospíchat,” konstatoval Jandera a jen v rychlosti informoval, že Čápský sloví na jeden zátah. U kádí živé stříbro, donášené, v přepravkách, třídili Jaroslav Růžička se Stanislavem Raimanem. Na jednu stranu putovali výběroví kapři o hmotnosti nad 2,5 kg, na druhou menší - do dvou kil. Ti jsou určení na export. Zejména německy mluvící země mají totiž podle rybníkářů v oblibě drobnější kusy. Nouze nebyla ale ani o amury, voda vydala také štiky a sumce. Ten největší, který se zase do Čápu vrátí, se ale pořád schovával až u dna sítě. Zato asi desetikiloví kapr šupináč se už pleskal v kádi na břehu a společnost mu dělal i o něco těžší amur. „To je zlatá ryba?” ptal se zhruba čtyřletý Přemek Kotík a už se hnal k přepravce, aby si barevného koyo kapra pořádně prohlédl. „Máme je tu jen tak pro zpestření, jejich chovu se speciálně nevěnujeme,” doplnil Jandera.

Sehrané partě rybníkářů a jejich sjednaným pomocníkům šla práce od ruky, spršky vody se jen rozletovaly a bazény v sádkách plnili další a další obyvatelé. Už večer je začne hlídat stráž se psy. S nenechavci mají totiž vodní hospodáři neblahé zkušenosti.
Příští týden se osazenstvo bazénků rozšíří o ryby z Dvorského rybníka, který se bude lovit 18. října, a nakonec - 2. a 3. listopadu, by měly přibýt ´hosté´ ze Štěpána.