Chomle sestavila ziskový rozpočet

Chomle – Ve vesničce za Radnicemi dali dohromady ziskovou finanční rozvahu pro rok 2021. Ve výši bezmála sto tisíc korun, což bude využito jako rezerva pro budoucí investice. Dodejme, že jednání se konalo v závěru roku s dodržením epidemických opatření a pod širým nebem!

Příkosice oželí ohňostroj

Příkosice – V obci na jihu plánovali dnes večer výbušný vstup do nového letopočtu. Jenže ohňostroj je s ohledem na aktuální epidemickou situaci zrušený.

Hasiči byli opět v Kříších

Rokycansko – Poslední dny roku 2020 byly pro dobrovolné i profesionální hasiče na území okresu spíše pohodové. Ve středu museli Radničtí a s nimi jednotka SDH Kříše podruhé k požáru v komínu ve zmíněné vesnici. Směna HZS z Rokycan absolvovala večer výjezd kvůli odstranění stromu do Litohlavské ulice.

Ze Zbiroha do Chorvatska

Zbiroh – Čtyři kamiony humanitární materiální pomoci pro zemětřesením zasažené Chorvatsko vyjely předposlední den roku 2020 ze základny HZS ve Zbiroze. Česko poslalo postižené zemi na Balkánu vybavení za zhruba pět milionů korun. Bylo mezi nimi 1200 spacích pytlů, šest set lehátek s matracemi, deset elektrických topidel, 1200 přikrývek, osvětlovací systémy, atd. Do Záhřebu konvoj dorazil ve čtvrtek ráno.