SMĚDČICE - Hnízdečko a šunkofleky. Takový je název komedie z prostředí sklepního bytu, kde se potkávají jeho obyvatelé, jejich sousedé i náhodní návštěvníci. Umělci ze souboru Smečka ve Smědčicích ho nabídnou v pátek 21. října spoluobčanům i přespolním od 20 hodin v Obecním domě, přičemž premiéra se konala už v úterý u sousedů v Chrástu! Návštěvníci mohou počítat s dějem plným překvapivých momentů a humoru, který přinášejí dialogy i vztahy někdy zvláštních postav.

ROKYCANY - Dějištěm vernisáže výtvarných děl Petra Berana je ve čtvrtek 20. října v podvečer Krásný krámek v prvním patře Žďáru na rokycanském Masarykově náměstí. Obrazy z pozůstalosti umělce, který miloval především jih Rokycanska, si lze prohlédnout a případně pořídit až do 27. října. Vždy ve všední den od 8.30 do 16.30 hodin )a případně o víkendu podle domluvy.

Ilustrační foto
Hasiči z Rokycan spěchali k Cekovu

PODMOKLY - Kdysi tolik populární stroje Jawa 50 malí sólo v sobotu v Podmoklech. Koná se tu pátý ročník vytrvalostního závodu Fichtl cross (s maximálně třemi jezdci), a to od jedenácté hodiny se startem z Ranče pod Zelenou hrou.

RAKOVÁ - Pouštění draků je přichystané na sobotní odpoledne v Rakové. Aktéři se sejdou u hasičské zbrojnice od 14.30 ve víceúčelovém areálu, neboť právě členové SDH společně s pionýrským oddélem Rakováček akci pořádají. Včetně her a soutěže, rukoddělných ukázek a organizátoři nezapomněli ani na servis pro gurmány.

VOLDUCHY - Skupina Turbo se po delší přestávce (způsobené covidovými opatřeními) představí znovu ve Volduchách. Tuto sobotu od 21 hodin, kdy se v roli předskokana prezentuje kapela Galilleo. Po nich přijde na řadu skvělá sestava (Jirka Lang, Míra Chrástka, Petr ´Bob´ Šťastný, Martin Laul) opráší slavné hity: Díky já jdu dál, Chtěl jsem mít, Krásným dívkám, atd. Takže za dva dny v kulturním domě na shledanou!