DOBŘÍV – V areálu vodního hamru je v sobotu 30. září mezi 9. a 17. hodinou připravené pokračování akce Technologie našich předků. Tentokrát s podtextem Tajemství tesařských seker – hlavatka. Kutilové představí speciální tesařskou sekeru a její použití v praxi. Což si budou moci vyzkoušet i návštěvníci včetně údržby hlavatky v kovářské výhni, kde se bude také vyrábět tesařská kramle.

ZBIROH – Sobota 30. září je termínem druhé houbařské vycházky kolem Zbiroha. Sraz je u rozcestníku k Jablecké Myslivně (za Přísednicí) v 9.30 hodin. Je zde možné zaparkovat auta. Turisté se vypraví do lesů v lokalitě Matčina hora, V Království, Jablecká Myslivna a Zbirožský les. Časová náročnost je zhruba tři hodiny.

TROKAVEC – Hravé 'děti' od jednoho do sta roků zvou Trokavečtí v sobotu 30. září na palouk za vodárnou. Mezi 14. a 18. hodinou se tu vznesou k nebi papíroví letci. Chybět nebudou brambory z ohně a účastníci si mohou donést k opečení vlastní uzeninu.

Čtyřčlenné družstvo HZS Rokycany obsadilo na mistrovství Slovenska druhé místo za domácí Nitrou.
Rokycanští hasiči zazářili na mistrovství Slovenska

VESELÁ – Představitelé Veselé zvou v sobotu 30. září na III. ročník Veselského Vínování. Na hřišti začíná v 15 hodin a ve vstupném je zahrnuta ochutnávka devíti vzorků vín. Pro prvních 100 návštěvníků je připravena degustační sklenička s logem akce. Prezentovat se budou renomovaná vinařství a zakoupit bude možnéi burčák, misku s domácím uzeným a uzenými sýry nebo chléb se škvarkovou pomazánkou. K poslechu a tanci zahraje živá hudba (harmonika a bubínek).