VOLDUCHY - V kempu Veselý Habr nad obcí pořádá Vlastislav Veselý s dalšími nadšenci sportovní hry. Začínají ve 12 hodin a po zápisu s koštem slivovice účastníky čekají čtyři discipliny: střelba ze vzduchovky, hod na láhve, šipky a kop přes hřiště do branky. Na vítěze čeká láhev slivovice, další medailisté obdrží víno a všichni aktéři se mohou těšit na zajímavé občerstvení.

ZBIROH - Představitelé Zbiroha pořádají za podpory dotace Obec přátelská rodině a seniorům 2023 historickou vycházku podzámčím a jeho okolím. Čtvrteční sraz účastníků je v devět hodin u kostela sv. Mikuláše a vyrazit s badatelem Tomášem Makajem může jen třicet turistů (přihlášky na 775 159 340, e-mailem: pavlina.krupickova@zbiroh.cz nebo osobně MěÚ Zbiroh, přízemí, 2. dveře). V programu je prohlídka Masarykova náměstí, přesun k bráně U Ježků, do Švábína a k Vlčí jámě. Okruh je dlouhý zhruba čtyři kilometry a potrvá přes tři hodiny.

Dvoudenní zahrádkářská výstava v Rokycanech 2023
Rokycanští zahrádkáři pozvali na výstavu kolegy z Volduch i Hrádku

SKOŘICE - ve čtvrtek 28. září začíná úderem 15. hodiny slavnostní Svatováclavská poutní mše ve skořickém kostele. Církevní dominanta nad obcí. zasvěcená právě sv. Václavovi, je pro veřejnost zpřístupněna jen jednou ročně.

MÝTO - V rámci Českého varhanního festivalu se ve čtvrtek 28. 9. od 18 hodin koná Václavský koncert v mýtském kostele sv. Štěpána. Představí se Marie Pochopová a vstupné je dobrovolné.