Zabarikádovaný sebevrah, který se usídlil ve věži rokycanského kostela Panny Marie Sněžné na Masarykově náměstí, hrozil demonstrativní sebevraždou. U sebe měl i rukojmí. Šlo však pouze o cvičení.

Na místo ihned vyjely složky Integrovaného záchranného systému Plzeňského kraje. Dopravní policisté v okolí, kde se sebevrah nacházel, natáhli pásky, aby nebyl možný průchod civilistů. Velitel zásahu ihned na místo povolal vyjednavače a výškovou techniku. Hasiči připravili plošinu, která v vzápětí vyvezla policejního vyjednavače. Tomu se podařilo odvrátit pozornost sebevraha od rukojmé, která v nestřeženou chvíli unikla. Policisté vnikli do nejvyššího podlaží věže a provedli zajištění osoby. Zdravotnická záchranná služba mu podala léky na zklidnění.

„Cílem cvičení bylo především prověřit vytipované příjezdové trasy a ověřit operační časy složek integrovaného záchranného systému," uvedla mluvčí hasičů Pavla Jakoubková. „Když jsem slyšela dopoledne houkat hasiče, strašně jsem se lekla. Jsem ráda, že to nakonec bylo pouze cvičení," informovala jedna z přihlížejících Irena Pavlíčková.