ROKYCANY - Zastupitelé okresního města jednali v pondělí odpoledne. Řešili mimo jiné mimořádnou dotaci pro Oblastní charitu, poplatky za psy nebo úpravy územního plánu.

ROKYCANY - Třetí zasedání mají za sebou členové Řídícího výboru Místního akčního plánu (MAS) rozvoje vzdělávání Rokycany III. Předmětem jednání bylo schválení aktualizace strategických dokumentů z oblasti vzdělávací politiky území. Mimo jiné už 15. verze Strategického rámce MAP pro území správního obvodu s rozšířenou působností Rokycany do roku 2025. Podrobnější informace jsou dostupné na webových stránkách projektu https://www.rokycany.mapplzensko.cz. Akční plán rozvoje vzdělávání představuje efektivní nástroj pro společné komunitní plánování rozvoje předškolního, základního, neformálního a zájmového vzdělávání ve správním obvodě Rokycan, což je obec s rozšířenou působností.

Podzim a blížící se zima. Ilustrační foto.
Sněhu se na Rokycansku dočkáme možná ve středu. Jakou máte rádi zimu? Hlasujte

ZBIROH - Večerní prohlídka zámku Zbiroh se v úterý 21. listopadu od 18 hodin týká malých návštěvníků. Pojata bude ve strašidelném stylu a zájemci se musí předem registrovat na 602 527 632 nebo pokladna@zbiroh.com.

ROKYCANY - Petr Blecha a jeho hosté zvou ve středu 22. listopadu na koncert do sídla ZUŠ Rokycany (naproti nádraží). Od 18 hodin tu zprostředkují písně Kamelotů, Nezmarů, skupin Nerez i Žalman a spol.