Ve Zvíkovci na náměstí se mohou zbavit zbytků barev, olejů, znečištěných obalů, pneumatik nebo vysloužilých elektrospotřebičů od 15.40 do 15.55 hodin na náměstí. Podmokly se připojí od 16.05 do 16.20 a Hradiště má vymezený čas od 16.30 do 16.45 hodin.

ROKYCANY - S uvolněním některých opatření budou obnovené společenské události. nyní se k nim kromě plesů a karnevalů řadí i vítání nedávno narozených dětí. Rokycany startují 16. března a v prvním pololetí si pro tento akt vyčlenily i 13. duben, 18. květen a 15. červen.

MEDOVÝ ÚJEZD - Jaroslava Šrámková, starostka Medového Újezdu, svolala na zítřejší 17. hodinu jednání zastupitelstva. V sídle úřadu je ve scénáři výsledek hospodaření v obecním lese za rok 2021 včetně nových projektů. Účastníci se seznámí i se smlouvou se společností ČEZ Distribuce, přijmou aktuální rozpočtové opatření a budou hledat přísedící okresního soudu. Po úpravě cen za pronájem hrobového místa od 1. ledna 2023 zastupitelé zváží, zda se připojí kampani Vlajka pro Tibet a vyslechnou zprávy kontrolního, sociálního výboru a úseku údržby obce.

Při domácím turnaji kluci vydolovali tři body.
Starší žáci Házené Rokycany potrápili Moravany

DOBŘÍV - Minutou ticha za zesnulého kolegu Rudolfa Vildmana začalo únorové jednání zastupitelstva v Dobřívě. Náhradnicí byla Vladimíra Lovasová, která tak doplnila devítičlennou sestavu. Kromě toho účastníci jednání volili nového předsedu finanční komise. Stal se jím dosavadní člen zmíněné složky Jan Haden.

ROKYCANSKO - Poryvy větru se po krátkém víkendovém odpočinku postaraly o náplň výjezdů profesionálních i dobrovolných hasičů. Včera ráno například padaly stromy u Nevidu, Kornatic, Líšné, Siré, atd. Kromě toho záchranáři asistovali při opravě uvolněných střešních krytin a jiných technických událostech.

Dodejme, že ve stejném aranžmá se odehrávala také neděle se zásahy hasičů v Kařezu, Siré, Příkosicích (tady nevydržel plech na kapličce) nebo Těškově.