Radní se vyslovili pro to, aby se vila přestavěla na Dům s pečovatelskou službou. Město dokonce už dříve od jednoho zájemce v tomto směru podobnou nabídku obdrželo.

Pokud jde o získaný pozemek, dělil by se na čtyři části. Jedna připadne k objektu. Dva pozemky by se oddělily coby stavební a nabídly k odprodeji. Čtvrtý má posloužit k uskutečnění záměru, s nímž se celek už odkupovat. Rokycanům šlo o získání prostoru potřebného pro vytvoření propojovací komunikace.

Původně město uvažovalo o protažení ulice U Hvězdárny. Vozidla údržby a popeláři se v ní nemohli obracet. Ještě podstatnější pro odkoupení pozemků se ale potom jevil fakt, že v době povodní či jakékoli havárie na ´osecké´ silnici je cesta k nemocnici blokovaná. Získ pozemků u vily uskutečnění nouzové spojky k nemocnici umožnil.

„Minulý pátek jsem při schůzce s Jaroslavem Bauerem, krajským radním pro dopravu, sondoval možnost vytvořit pro případ nouze druhý přístup do nemocnice. Zatím tomu byl nakloněný,“ sdělil starosta Vladimír Šmolík. Znamená to, že kraj by se mohl na vytvoření důležité komunikace spolupodílet. „Připravíme žádost, podáme ji a uvidíme,“ míní starosta.