„V tropických dnech dbáme ve zvýšené míře na neustálé doplňování zásobníků pitnou vodu. V jednotlivých střediscích pak jsou navíc
k dispozici chladničky pro snížení teploty nápojů. Sledujeme také, zda je pitím dobře zásobená kantýna," sdělil mí- stopředseda představenstva Zbirovie Zbiroh Pavel Prachař. K jejím horkým provozům patří především kovárna, teplíčka si užijí ale také
v nástrojárně či mechanickém provozu. Haly klimatizované nejsou, větrá se naplno, otevřené jsou nyní i světlíky.

V Hutchinsonu výrobní střediska klimatizovaná rovněž nemají, ale funguje v nich vzduchotechnika. „Výměna je automaticky regulovaná. Stej- ně jako v zimě zajišťuje přihřívání, teď se stará o provětrávání," sdělil technický vedoucí Tomáš Franta. Samir Poul, který má na starosti personalistiku, doplnil, že firma dbá u svých zaměstnanců také na pitný režim. „Jednak tu máme takzvané sodobary, kde je k dispozici chlazená perlivá i neperlivá voda. Kromě toho lidé dostávají ochranné, tedy iontové, nápoje, aby vyrovnali ztrátu živin," uvedl Poul.

S horkem se musí poprat i řidiči. „K dispozici od zaměstnavatele mají pití. Ti, co řídí klimatizované autobusy jsou
v pohodě zcela, ale ani v ostatních případech si zatím nestěžují," konstatoval dispečer Autobusové dopravy Hrouda, s. r. o., Jiří Hrabák.
Bez vyrovnávání se s parnem se nedá ani uvařit. „S tím se prostě nic neudělá. Děti je třeba nakrmit," konstatovala vedoucí školní jídelny v Hrádku. „Do práce nastupujeme normálně v šest, dopředu se navařit stejně nemůže. Veder se ani nebojíme, vypořádávat se s nimi musíme každý rok," mínila.