ROKYCANY - Velikonoce v muzeu je velká a stále populární akce v Muzeu dr. Horáka. Uskuteční se v sobotu 23. března od 9 do 17 hodin v hlavní budově za kostelem Panny Marie Sněžné. Návštěvníci mohou počítat se zdobením kraslic a perníčků, pletením pomlázek, pečením jidášů, keramickou dílnou, plstěním, výrobou věnců i dekorací, atd. Navíc budou ve 14 hodin vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže školáků a mateřinek.

Velikonoce v muzeu minulý rok:

Zdroj: Deník/Václav Havránek

RADNICE - Také v sobotu 23. března, ale až od 13 hodin se na příchozí těší během Velikonočního setkání pracovníci Muzea Josefa Hyláka v Radnicích. Na společné vynesení Morany do blízkého potoka a tím vyhnání zimy z naší kotliny navážou děti z mateřinky s kulturním pásmem. Lákavé jsou tvořivé dílničky se zdobením perníčků, ukázky výroby kraslic, pomlázek a košíků nebo možnost zakoupení keramiky i knih. Slavnostně bude naraženo velikonoční pivo z Chodovaru.

HRÁDEK - Jarní trhy se startem v devět hodin před Domem kultury chystají na sobotu 23. března představitelé Hrádku. Zákazníci mohou pořídit květiny, dekorace, sirupy, rukodělné zboží a zkrátka nepřijdou ani jejich chuťové buňky. O doprovodný program se starají Harcíři a Disco Club team z Rokycan.

KORNATICE - ZKORODIVADLO, tedy spolek umělců z Kornatic, zve spoluobčany i přespolní na klasickou zabijačku v sobotu 23. března. Začíná úderem 12. hodin před kulturním domem s harmonikou, kvalitním jídlem i pitím a obsluhou v dobových krojích.