Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velká voda straší Rokycanské

ROKYCANY - Most v Soukenické ulici hraje významnou roli v případě povodní. Jeho nová podoba, vzniklá podle dokumentace z r. 1999, je stále centrem kritiky občanů žijících poblíž. Přesvědčili jsme se o tom znova při Dnu s Deníkem a slýcháme to i nyní.

11.6.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Danuše Krčová

Do května most procházel opravou, takže jízdní pruh byl vlastně zúžen. Příčinou opatření byl propadlý přechod mezi mostní konstrukcí a opěrou mostu.

„Odstranění závady si vyžádalo asi sto tisíc. Práce se však protáhly kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám. Pak asi měsíc byl už most opravený, ale zase se čekalo, až se začne dělat s teplem obalovanou drtí, i když jsme ji potřebovali položit jen na malém kousku,“ uvedla Jana Mrázová ze Správy a údržby silnic Rokycany.

O stabilitu a funkčnost mostu nemusí tedy mít občané obavy. Přetrvávají však připomínky k prostoru potočního koryta, který most shora uzavírá, Lidé jsouz názoru, že kvůli němu má koryto malou propustnost.

Místostarosta jaroslav Mráz, který v době stavby mostu ještě nebyl ve funkci, se kvůli připomínkám rokycanských občanů ponořil do spisů a pro Deník zjistil překvapivý údaj. „Limitující spodní hrana mostu, o kterou se voda zastaví a potom rozlije, je o půl metru výše než u starého mostu. Navíc byl odstraněn podpěrný pilíř ze středu potoka. Most v Soukenické je dimenzovaný na stoletou vodu a byla ponechána půlmetrová rezerva navíc. Nový most je tedy výš,“ překvapil sdělením.

Eduard Svoboda při Dnu s Deníkem také poukazoval na skutečnost, že že Děkanský rybníček a strarý náhon zmizel, takže všechna voda se při velkých deštích nahrne do potoka, zatímco dříve by její část byla odvedena k dnešní traktorce. Tím by nebyl tolik ohrožen střed města. „S tím současné vedení města těžko co udělá. Rybník zmizel a náhon je zatrubněný, vodu shora nepojme,“ konstatoval Mráz.

A tak město v rámci protipovodňových opatření řeší s projektantem variantu snížení dna potoka pod mostem v Soukenické ulici o metr. „Chceme, aby se tak stalo pozvolna, v délce několika set metrů před i za mostem., Tím by se zvětšilo množství vody, které je potol schopen odvést,“ sdělil Mráz.

Dále se uvažuje i úpravě zídek v Soukenické ulici. Další kritické místo je v zatáčce u fotbalového stadionu, pak u někdejšího podniku Hirschů a do třetice je třeba provést úpravu toku u litohlavského mostu. „Hydroprojekt na variantách v rámci těchto změn, navržených v projektové dokumentaci protipovodňových opatření, už pracuje,“ dodal Mráz. Doplnil, že v Brdech se zvažuje možnost výstavby přehrady, která by z pohoří se hrnoucí vodu zadržovala.

Autor: Božena Šopejstalová

11.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení