Jednoho únorového rána uslyšela silné bouchání na dveře. Otevřela, aniž by věděla, kdo za nimi stojí. „Občas takhle brzy zazvoní sousedé, kteří jsou zemědělci. Myslela jsem si, že jsou to oni a že potřebují pomoc,“ říká žena. Přede dveřmi však stál její bývalý manžel s přítelkyní. „Bleskově vtrhli do bytu. Slečna se mnou mlátila o podlahu a futra,“ popisuje paní Lenka. „Neměla jsem ani sílu se bránit. Jen jsem zaujala obrannou pozici, abych nedostala kopance do břicha a hlavy,“ líčí.

Zraněná a šokovaná Šilhánková ihned zavolala radnické ochránce zákona. „Policie případ šetřila pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, poté došlo k překvalifikování na přečin,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Bývalý muž tvrdí, že někdejší manželku nenapadl. „Na místě jsem byl, avšak pouze jako svědek,“ řekl. „Od mé přítelkyně dostala jen tři facky, a to kvůli sprostým zprávám. K žádnému většímu napadení nedošlo, to si vymyslela,“ konstatoval. Útočnice se podrobila policejnímu výslechu, při němž projevila lítost nad svým prohřeškem.

Šilhánková je přesvědčená, že za útoky stojí spory o dům, který chce získat její bývalý muž. „Trvají už dva roky. Snažila jsem se exmanželovi vyjít vstříc, ale on vše odmítl,“ tvrdí. „Nejdříve začaly chodit anonymy, pak následovaly urážky, pomluvy a končilo to propíchanými gumami na autě,“ dodává žena.

Exmanžel ale popírá, že by s tím měl cokoli společného. Naznačuje, že pneumatiky si propíchala sama. „Rozhodně to není tak, že bych ji chtěl vyhnat. Koneckonců, už jsem na ni podal trestní oznámení za pomluvu,“ říká.

Podle nejnovějších informací ale útoky psychického rázu pokračují. „Dotyčná by mohla požádat soud o předběžné opatření, které by zabránilo kontaktu jejího exmanžela i útočnice s poškozenou,“ doporučila advokátka Karolina Bauerová. Zdůraznila, že pomoc může nabídnout i organizace Bílý kruh bezpečí zabývající se podobnými kauzami.