15. říjnave čtrnáct hodin se otevřely dveře volebních místností. Mezi prvními byla světově proslulá zpěvačka Věra Bílá. Svým favoritům ale hlas nedala. Zapomněla si totiž občanský průkaz, a volbu tak musela odpoledne opakovat.

Zájem rokycanských obyvatel o volby byl veliký. Už před druhou hodinou postávaly před dveřmi volebních místností skupinky lidí, především seniorů.
„Přiznávám, jsem netrpělivá. Věřím ale, že i můj hlas může přispět ke změně politického dění,“ uvedla sedmdesátiletá paní Ludmila, která u svého volebního okrsku postávala už po půl druhé.

Mezi prvními voliči ale bylo také hodně mladých. I oni berou volby odpovědně a vnímají je jako šanci pro změnu. „Neprozradím vám, koho jsem volil. Doufám jen, že nezklame důvěru, kterou mu svým hlasem dávám. To ale stejně poznám až za několik měsíců,“ říká student vysoké školy Josef Novotný .

Někteří občané ale volby vnímají skepticky. „Myslím si, že to nemá cenu. Ať je u kormidla kdokoli, vždycky mu nakonec jde pouze o udržení vlastního postavení, takže ať udělá jakékoli rozhodnutí, vždycky volí tu populističtější variantu. Volit tedy rozhodně nepůjdu,“ tvrdí Karel Pokorný.


To, jaký vliv mělo hlasování občanů na celkové volební výsledky, bude známo už zítra, 16. října,ve večerních hodinách.