Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Věra Bílá stráví Štědrý den ještě v dosavadním bytě

Rokycany - Známá romská zpěvačka Věra Bílá, žijící
v našem okresním městě, se bude z bytu, který s manželem léta obývá, opravdu stěhovat.

23.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/ Petr Bernard

Až dosud, přes pravomocný rozsudek okresního soudu, byli oba Bílí přesvědčení, že nikdo nemůže žádat, aby opustili domov. „Nic už městu nedlužíme, všechno jsme dodatečně uhradili a teď platíme v termínu. Není důvod stěhovat nás z bytu,” zdůraznili.

Na základě už zmíněného rozsudku byla však minulý týden nařízená exekuce na vyklizení jimi obývané bytové jednotky. „Exekutor už rozhodnutí obdržel a teď je zcela na něm, kdy k výkonu přistoupí,” informoval předseda Okresního soudu Rokycany Radovan Hronek. Zpěvačka
s manželem však musí mít zajištěnou bytovou náhradu,
v tomto případě soud stanovil, že se má jednat o přístřeší. Je zákoník definuje jako provizorium do doby, než si nájemce zajistí řádné ubytování a prostor k uskladnění bytového zařízení ostatních věcí domácí a osobní potřeby. „Do patnácti dnů od zajištění přístřeší může být exekuce provedena,” doplnil předseda soudu.

Město prostřednictvím správce svého bytového fondu - Inzuly - Bílým už před časem nabídlo holobyt. Ti však odmítli. „Manžel je vážně nemocný. V tak malé místnosti, kde bychom měli žít, by ho ani lékař nemohl ošetřovat. Kromě toho já mám problémy
s dýcháním, nemohla bych tam existovat,” zdůraznila zpěvačka a dodala, že nechtějí ani mezi tamní obyvatele.

Rada města je ve věci ale neoblomná, jiné obydlí než holobyt už dvojici poskytnout nehodlá. „Dostali tolik příležitostí jako nikdo další, včetně nabídky jiných prostor, a nevyužili jich. Je třeba všem měřit stejně, záležitost je tím pro nás vyřízená,” konstatoval starosta Vladimír Šmolík.

Na zpěvačku směřuje i další pohroma. Její ještě nedávný manažer Jan Marek ztratil poslední trpělivost a chce zpět peníze, které jí půjčil. „Za Věru a její rodinu jsme při soustředěních a zkouškách s kapelou skoro všechno platil a pomáhal jí i jinak. Spolupráci jsem ale pro její neserioznost byl nucený přerušit. Teď chci zpět alespoň zapůjčené peníze. Platnost první směnky, bez jakékoli odezvy z Věřiny strany, vypršela, v případě dalších to bude příští rok. Podnikl jsem ve věci už první právní kroky,” informoval Deník.

Přestože manželům Bílým hrozí exekuce, Vánoce ještě doma určitě stráví. Vzhledem k zákonným ustanovením, třeba už jen faktu, že výkon dotyčnému musí být oznámený pět dnů předem, to do Štědrého dne stačit nelze. I nadále se však na základě různých odvolání a návrhů na zastavení věci může případ protahovat.

Autor: Božena Šopejstalová

23.12.2011
SDÍLEJ:
Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Miloš Zeman v Domažlicích
20

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení