Vím o tom, že tady takové řeči kolují. V souvislosti s městskými byty ale její žádost projednávaná nebyla,” ujistil starosta Jiří Pražský. Jediná eventualitou podle něj může být to, že by obydlí ve Zbiroze, odkoupené od Holoubkovských, zpěvačce pronajal soukromý majitel.
Samotná Věra Bílá ale možnost popřela. „Nechci odejít z Rokycan. Narodila jsem se tu a chci tu i dožít. Kromě toho bychom měli daleko k doktorům. Hlavně manžel. Ale i já sama mám dost problémů se zdravím. Auto nevlastníme, jak bychom se tam dostávali?”

Nicméně potvrdila, že problém s bytem přetrvává. „Město nám teď nabídlo místo v holobytech. Manžel se tam byl podívat, ale když viděl tu malinkou místnost a vůbec, byl z toho vedle. ´Ani by se dovnitř za mnou doktor nedostal,´ bál se. Pořád opakoval, že by se tam udusil, až se zhroutil. Teď je v nemocnici. Má bypass, ale každou chvíli ho zlobí srdíčko dál. Hlavně ho ale třikrát týdně vozí na dialýzu. Právě kvůli srdci transplantaci ledviny lékaři zamítli. Není to lehké a moc se o něj bojím,” povzdechla si. K bytu dodala, že se z toho, kde jsou zvyklí, zatím ještě nestěhují.

Skluz v hrazení nájemného, jenž odstartoval problémy manželů Bílých, pominul. Kauza se však mezitím dala do pohybu a další formy pomoci v bytové záležitosti se od města těžko mohou nadít. „Nabídky zavrhli, už do záležitosti nezasahujeme,” uvedl starosta Vladimír Šmolík. „Případ teď řeší soud,” dodal.