Klání odstartovalo štafetou. Štafetový kolík si hasiči uřízli na první překážce z kmene proschlé májky. Další člen týmu do něj zatloukl devět hřebíků do předem vyznačených bodů. Následovalo překonání požární nádrže. Do té se vrhal další v pořadí a kromě kolíku už přepravoval i kbelík, bez kterého by nebylo možné splnit předposlední úkol. Tady byla důležitá spolupráce plavce – naběrače vody, podavače na břehu a nalévače na štaflích. Ten musel vodou naplnit svisle stojící rouru a pak družstvo upalovalo do cíle, přičemž ještě poslední člen týmu bral hasicí přístroj.

Zejména překonávání nádrže bylo díky obětavosti a originalitě soutěžících pastvou pro oči a tréninkem pro bránice. Nezapomenutelný byl třeba výkon domácí borkyně Petry Holbové. Dokázala plavat s kýblem naraženým na hlavě. Zručnost hasičů potvdily i hřebíky ve štafetových kolících. V cíli vytvořily název obce.

Další disciplínou bylo spojování hadic na základně. Los určil zástupce každého družstva, který musel pospojovat celé vedení. Tuto disciplínu si mohli následně vyzkoušet i další zájemci a starosta okrsku Pavel Planeta tak těsně překonal nejlepší soutěžní čas Terezy Petříčkové z SDH Raková.

Ani útok nebyl v sobotu obyčejný. Družstva vybíhala z restaurace a na pravé proudaře čekaly dva terče.

Po sečtení časů všech tří disciplín se stali vítězi domácí muži ve složení: Petr Holba strojník, Pavel Planeta na savicích, Jaroslav Strnad na koši, béčkař Daniel Benešovský, troják obsloužil Vít Ungr, levý proud Lukáš Prokopec a pravý Kateřina Holbová. Stříbro bral Nevid a bronz Raková. Mezi ženami zvítězily holky z Nevida, domácí byly druhé a třetí Raková. Speciální cenu za účast si odnesl i tým 40+ složený z hasičů Veselé a Nevida, kteří se nazvali Fosilie.

Diváci ale měli o pořadí jasno. „Prakticky zvítězili všichni. Byla to sranda, pohodové závody. Moc jsem se bavil,“ svěřil se například Jiří George Pech. „Měli to moc hezky připravené,“ pochválila veselský sbor i Helena Veselá. Přijela s neteří Michalou Veselou z Němčiček, která se prý k veselským hasičkám nepřidala kvůli jménu, ale kvůli kamarádce Marii Boldizsárové. Domácí ženy vyběhly v sobotu ve složení: Boldiszárová béčka, stroj Petra Holbová, koš Veronika Ungrová, savice Nikola Strnadová, rozdělovač Šárka Šlajsová a proudařky Kateřina Holbová, Alexandra Štěrbová.