Od středy do neděle se tu ovšem usadili také účastníci výtvarně keramického pobytu rodičů s dětmi. „Maminek je dvacet a jejich ratolestí třicet. Ve věku už od tří let,“ podotýká Lenka Hanzlíková ze spolku Ně-Ha. Právě pod křídly tohoto seskupení se pětidenní soustředění koná.

Úvodní den patřil po ubytování (vesměs v chatkách) barvení skleniček na víno. Dospěláci popustili uzdu své fantazii a večer nejen hodnotili, ale také degustovali. Benjamínci zahájili projekt cesty do hlubin moře a Země. Posloužil jim k tomu keramický závěs vysypaný sklem v lávových a mořských odstínech. Zároveň se začal rodit obraz o vzniku Země a každý den na ně přibývají nové motivy.

Včerejšek byl vyhrazen recyklaci džín i výrobě hodin. A pátek? „ Chystáme speciální program s názvem Šperků není nikdy dost včetně večerní módní přehlídky,“ dodává Hanzlíková. Vymýšlela náplň setkání s Katkou Misíkovou, Stankou Skočilovou, Janou Vymazalovou, atd. Pomohl i podnikatel Lukáš Kolmačka zapůjčením stanu, v němž bude sobota laděna zrcadlově a závěrečný den se končí rozdáním výtvarných děl i hrou na moře.

Koupaliště v Rokycanech
VIDEO/FOTO: Koupaliště praskají ve švech. Lidé před vedrem utíkají k vodě

V obsazeném areálu (i když se tu pár míst ještě najde) je znát popularita karavanů. Těch tuzemských, ale i z ciziny. „S podstatně menším komfortem se báječně vyrovnali mladí horolezci z Prahy. Postavili si u nás základnu ze čtrnácti stanů a pak zdolali kopce v okolí. Otláře na Žďáru, Bílou skálu a jiné vršky,“ usmívá se provozovatel Vlastislav Veselý mezi přípravou pokrmů pro táborníky i rekreanty.

Příští týden jsou u Volduch ohlášeni mladí hasiči. Dorazí postupně z Vejvanova, Žichlice nebo Záluží.

Dodejme, že Ně-Ha bojuje na několika frontách. Organizuje v Hrádku příměstské tábory , o které je značný zájem. Dnes vrcholí pro 51 kluků a děvčat, příští týden je jich přihlášeno 45.