Žádost Josefa N. z Rokycan o povolení chovu šelem v zahradě rodinného domu definitivně zamítla Státní veterinární správa. Argumentuje skutečností, že ubikace pro zvířata jsou postavené načerno a nyní je vedeno řízení o jejich odstranění. Pracovníci městského úřadu navíc obdrželi podnět veterinářů, podle něhož by měla být zvířata přemístění do jiného schváleného zařízení.

„Nezlobte se ale zatím se vyjadřovat nemohu. Záležitost mají v rukou právníci,“ reagoval na náš dotaz chovatel, s nímž jsme si zděné kotce s výběhem obehnané tři metry vysokou drátěnou klecí před časem prohlédli. Šelmy zde mají dostatečný prostor, ale jejich přítomnost blízko hustě obydlené části okresního města některým lidem vadí.

Beseda a čtení s Janou Poncarovou.
FOTO, VIDEO: Jana Poncarová četla v Hrádku i v Radnicích

Sdílní nebyli ani na rokycanské radnici: „Věc je řešena v neveřejném správním řízení. Takže informace poskytnout nemůžeme. Stanovisko veterinářů je však pro nás závazné,“ vyjádřila se mluvčí úřadu Tereza Maixnerová.

O pumy se Josef N. stará už několik let a jejich chov měl povolený. Před čtyřmi lety si pořídil pětitýdenní lvici. Také její pobyt chtěl zlegalizovat a od příslušného odboru městského úřadu obdržel příslušné povolení. Narazil však u veterinářů, kteří poukazovali na jedináčka. Rokycanský nadšenec přiznal, že zázemí pro lvici začal stavět bez stavebního povolení, a pak se to snažil dát do pořádku. Kontaktoval firmu, která chovné prostory projektuje v souladu s předpisy. Od minulého roku pak pan Josef pečuje o druhou lvici.

František Koucký z Plzně se narodil v klatovské porodnici 21. února v 8:15 hodin (3700 g, 51 cm). Pohlaví svého druhorozeného miminka věděli rodiče Zuzana a Václav dopředu. Na malého brášku se doma těší sedmiletý Vašík.
FOTO: Právě jsme se narodili