„Pracuje tu několik kroužků pod dohledem instruktorek ze sdružení Ně–Ha. Věková škála zájemců je široká – od mládeže až po tříleté mrňousky,“ řekla nám za vedoucí Iveta Kostovová.

Keramici se scházejí po celý týden a první sobota v měsíci je navíc vždy vyhrazena pro neorganizované zájemce, především pak rodiče s dětmi. Při návštěvě centra jsme zastihli sestry Škorvánkovy – Katku s Evičkou, které dodělávaly poslední velikonoční zajíčky. Jinak už je keramika na jarní svátky hotová – tedy i oglazovaná a vypálená.

Teď už přišel na řadu Den matek a další události. Ti, kteří jsou však v keramické dílně skoro denními návštěvníky, jako Katka, pomáhají ještě s dodělávkami. „Kolem keramiky nás baví všechno,“ svěřila se děvčata. „Nejvíc ale, když s Lenkou Hanzlíkovou děláme figurky,“ dodala Katka.

V dílně se čilinili i mrňouskové. Třeba Anetka Kalabzová, stará dva a půl roku či její o tři roky starší bratr Honzík, který se pyšně pochlubil už celou řadou svých dokončených výtvorů.

Do tajů keramiky v Hrádku pronikala i čtyřletá Martinka Krocová a její šestiletá setra Kamilka. Zatím se malí oháněli hlavně válečky a vykrajovátky, ale Honzík dokázal, že ani mističky nejsou pro něj překážkou. Práce s hlínou trvala přirostla k srdci dobře padesátce mladých, z Hrádku ale i širšího okolí.