VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Maturanti se přišli rozloučit

ROKYCANSKO - Dojetí, sebejistota, radost i trocha smutku – to vše se zračilo v tvářích mladých lidí, defilujících po celé odpoledne obřadní síní rokycanské radnice. Maturanti z pěti tříd spojeného celku – Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany – se loučili.

3.6.2008
SDÍLEJ:

Maturitní vysvědčení, pamětní list Rokycan a blahopřání třídní učitelky Lenky Likeové převzal v obřadní síni radnice například i Ladislav Hampl ze třídy slaboproudá elektrotechnika. Foto: DENÍK/ Božena Šopejstalová

Děkovali, vzpomínali, nejedna slzička ukápla. A nejen mezi nimi, zamžené oči měli rodiče, ale i pedagogové. Třeba Lenka Likeová, když se loučila se svou třídou slaboproudých elektrotechniků. Jen stěží hledala slova, aby řekla bandě kluků, kteří překonali nelehkou cestu a nakonec se změnili v partu fajn lidiček, jak jsou báječní. Vážnou tvář při projevu zástupce třídy Vladislava Svobody pak vzdala úplně. Vláha z očí ji při slovech: „Byla pro nás neochvějnou autoritou, ale dokázala být i kamarádkou,“ zradila naplno.

Touhle zvláštní třídou prošlo v průběhu čtyř let 42 žáků a mezi 18 vytrvalci, co postoupili k maturitě, zbylo jen 10 původních prváků. Pánům klukům dlužíme ještě zveřejnění výsledků závěrečného klání. Takže – napoprvé jich uspělo čtrnáct, z toho dva s vyznamenáním.

„Nějak mě to vzalo,“ uvedla maminka Lukáše Páníka Milena Borovičková. „Vím, že to nejdůležitělší je teprve čeká, ale jsem ráda, že tenhle rozhodující krok mají za sebou. Bylo to docela náročné,“ mínila.

Náhlá rozporuplnost a pocit ztráty promíšené pohnutím panovaly i mezi gymnazisty: „Uvědomujeme si, že už nebudeme do školy vcházet jako žáci, ale jako návštěvníci. Cítím to jako určitou zradu,“ svěřila se v závěrečném slovu, jímž se loučila za oktávu gymnázia, Eva Benedová. Vědomí, že přes dřívější časté lání na školu teď hodně ztrácejí, se táhlo loučeními všech pěti odcházejících tříd.

I 4. B gymnázia, jíž také dlužíme informaci o dosaženém skóre. Z osmadvaceti žáků pětadvacet prospělo, z toho šest s vyznamenáním a dva ze šestice uzavřeli maturitu dokonce na samé jedičky. Jedná se o Martinu Beránkovou a Terezu Slatkovskou. Překvapením pro leckoho v místnosti se stalo, že skoro na samé jednotky, vloudila se pouze jedna dvojka, odmaturoval i cizinec. Tran Minh Duc, původem z Vietnamu.

Autor: Božena Šopejstalová

3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení