„Není to jen tak, z lodí je předtím třeba vymontovat, co se dá, potom je pořádně vydrnout a do posledního místečka ještě vydezinfikovat. Příprava je náročná,“ sdělil vedoucí oddílu Karel Vodička. Na takový trénink nelze ani vzít všechny zájemce, může jich být tak deset až patnáct, což je dáno kapacitou bazénu.

Vodáckou sezónu budou otevírat 25. dubna u Dolanského mlýna, odkud pojedou pětikilometrovou trasu k Valentovskému. „V plánu je ukázka jízdy na kajacích a potom na těchto rodeových lodích budeme trénovat projíždění peřeje. „Pro tento účel se nacvičení eskymáků určitě může hodit,“ mínil Vojta Fritz s Karlem Nekudem a dalšími kamarády.

Už se také těší na plnou sezónu, kdy je nejprve čekají tréninkové návraty k Berounce a jarní splutí Otavy. Ještě většim lákadlem je pro Václava Brabce, Šimona Hoblíka, Karla Nekulu, Martina Svobodu a další mladé vodáky prázdninový tábor se sjížděním Otavy a Vltavy.

Vyvrcholením se pak stane splouvání Salzy, Steieru a Allmu v Rakouských Alpách. „I podzim bude ale na vodáckou činnost bohatý, v plánu máme Střelu, Klabavu a pokud nám stav vody bude přát, rádi bychom jeli i Padrťský potok,“ dodal Vodička.