ROKYCANY - Deset let společné sborové jízdy si připomínají zpěváci ze seskupení Armonia. Zvou přátele, bývalé i současné členy na výroční koncert, který se koná v pátek 9. června od 18 hodin v sále ZUŠ Rokycany (proti nádraží).

BUŠOVICE - Sokolové a hasiči z Bušovic zvou malé obyvatele obce na sobotní Dětský den. Program je následující: ve 14 ukázka vyproštění zraněné osoby z vraku osobního automobilu u Bušovické hospody, v 15 atrakce a hry na hřišti, prohlídka techniky IZS, možnost občerstvení, od 16 koupání v pěně a pak opékání buřtů.

O učební obor je nyní značný zájem. V Jeřabinové ulici se může objevit až padesát nových tváří
Patnáct automechaniků skládalo v Jeřabince závěrečnou zkoušku. Mezi nimi i dívka

HOLOUBKOV - Oslava nedávného Dne dětí se v sobotu 10. června týká i Holoubkova. Od 16 hodin je na hasičském cvičišti připraven je program ve stylu školy malého piráta. S deseti stanovišti a porcí zábavy. Ve 21:30 se pokračuje u skautské klubovny poblíž Zámečku s dobrodružnou stezkou, na které čekají mutanti z ostrova Dr. Moreaua.

ROKYCANY - V pořadí 58. Podbrdská krajská výstava psů se uskuteční v sobotu 10. června v areálu letiště nad Rokycany. Přiláká od ranních hodin stovky chovatelů i jejich mazlíčků, neboť soutěžní přehlídka je určena všem plemenům s výjimkou německých ovčáků.

V sobotu se koná 16. ročník Tour de Brdy.
Jede se Tour de Brdy, start a cíl je ve Strašicích

MÝTO - Jiří Šantora nabídne v sobotu 10. června od 18 hodin irský folk a balady v kostele svatého Štěpána za Mýtem. Vstupné je sto korun.

STRAŠICE - Tour de Brdy pro děti i dospělé startuje v neděli 11. června úderem 12. hodiny ve Strašicích. Z areálu u bývalých kasáren se pokračuje na Zaječov, pak na vrcholy Toku, Prahy a Velkého Toku, ke Třem trubkám, Padrťským rybníkům, Trokavci, Kolvínu, lesní cestě Vlásence, dále k Josefce, Zámečku a zpátky ke Strašicím. Přes Brdy s nejvyšším vrcholem pod Prahou (858 metrů) a na 67 km s převýšením 1152 metrů. Nechybí dvě zajímavé gravelové sekce. První z Nepomuka na Prahu asi tři kilometry po rovině nebo v houpavém profilu, druhá u Padrťských rybníků.