Řidič cestoval s konopím

Rokycany – V ulici Josefa Růžičky si policisté posvítili na řidiče Volkswagenu Golf. Čtyřiadvacetiletý muž neušel kontrole na alkohol i návykové látky.

Motorista sice nepil, ale pozitivně na cannabis vyzněla druhá prověrka. Následovalo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a nyní nastanou další komplikace.

Němčovičtí jeli k sousedům

Rokycansko – Hasiči měli po relativním pátečním klidu (pouze noční technický zásah HZS Rokycany a Košutka) více práce během soboty.

Odpoledne zamířili profesionálové z Radnic a dobrovolníci z Němčovic do Újezdu u Svatého Kříže, kde hořel lesní porost. V podvečer směna z rokycanské Komenského ulice pomáhala s transportem pacienta v Mirošově a pak odstraňovala následky dopravní nehody poblíž Cekova. Byli tu i kolegové z hořovické stanice.

Hřbitov v Klatovech.
OBRAZEM: Lidé vyrazili na hřbitovy. Jak vypadají letošní Dušičky?

Cizinec nadýchal půl promile

Kornatice – Těsně před víkendem úřadovali policisté na jihu Rokycanska. V Kornaticích před osmnáctou hodinou odchytili cizince za volantem Volkswagenu Transporter.

S oprávněním a dalšími doklady problém nebyl, ovšem zkouška odhalila půl promile alkoholu v dechu. Motorista musel po svých a bude se zpovídat z přestupku.

Mirošovští hasiči pomohli Janovu

Mirošov – Část víkendu byla pracovní pro příslušníky sboru dobrovolných hasičů v Mirošově. Do léčebny v Janově to neměli daleko a věnovali se tu dezinfekci prádelny. Za pomoci motorového a ručního postřikovače realizovali také úklid chodeb, sociálního zázemí a jiných prostor. Samozřejmostí bylo použití ochranných prostředků. (hav)