Zbirožští krotili plameny

Výjezdy hasičských jednotek se v pátek odehrávaly až k večeru. Zbirožští uhasili požár kontejneru v ulici Ke hřišti. Směna HZS z Rokycan chvíli na to absolvovala technický zásah v Družstevní ulici.

Rokycanské trhy: od 11. 5.

Farmáři se vrátí vždy v úterý na Masarykovo náměstí. Nikoliv ale od zítřka, jak bylo původně plánované. Obnovená premiéra se uskuteční až 11. května, a to bez omezení sortimentu. Tedy s masnými produkty, ovocem, zeleninou, sazenicemi, oděvy, atd. provozní doba bude od sedmi do osmnácti hodin.

V rokycanském muzeu chystají novou výstavu
Archeologie a orchideje. Rokycanské muzeum nabídne dvě výstavy

Hvězdárna je dál pod zámkem

S rozvolněním řady opatření se mohli ode dneška svézt i hvězdáři nad okresním městem. Jenže jejich areál zůstává dál zavřený. Důvodem jsou minimální prostory, kam by se dle podmínek schválených vládou vešel maximálně jeden návštěvník.

Ejpovický kemp otevřel okénko

Zatím jen přes okénko je od konce týdne zprovozněné občerstvení v kempu pod Ejpovicemi. Začátkem května to bude vždy ve středu a ve čtvrtek (15-20), v pátek (15–21), v sobotu (11-21) a v neděli (11-20). Dokončuje se oprava cyklostezky, ale jezdci tu prokličkují. Složitější je to s auty.