VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vila má místo pro 17 rodin

Rokycany - Rokycany objekt u nemocnice předělávají s využitím dotace, devět ze vzniklých bytů musí sloužit jako takzvaně vstupní

7.2.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Profimedia.cz

Vilu u nemocnice, kterou dlouhou dobu, než ji uvolnili, využívali zdravotníci, získalo od krajského úřadu do vlastnictví město. Její přestavba na bytový dům se už vypořádala s velkou částí plánovaných změn.

„V současnosti jsou byty v dolní části prakticky dokon-čené. To znamená, že okna už jsou vyměněná, hotové jsou podlahy, příčky a také koupelny, postaráno je i o novou elektroinstalaci. Dokonce už je předběžně vymalováno," konstatoval místostarosta Jan Šašek, do jehož kompetence bytová otázka spadá. V horním patře se na bytech ještě pracuje, postup podle harmonogramu je však podle zjištění z posledního kontrolního dne dodržený.

Přestavbu realizuje město a využívá i dotace. Podmínkou jejího zisku ovšem je, aby aspoň polovina nově budovaných bytů byla takzvaně vstupních. „Požádali jsme odbor sociálních věcí a zdravotnictví městského úřadu, aby posoudil poměry žadatelů a vytipoval ty uchazeče, kteří by podmínkám pro získání takového bytu odpovídali," uvedl Šašek.

Dále jsme se přímo od pracovníků odboru dozvěděli, že v podmínkách přidělení dotace je uvedených několik hledisek, jimiž je třeba se při přidělování vstupních bytů řídit. „Mezi ně spadá například i hledisko hmotné nouze či nízkého příjmu. Přihlíží se též k situaci, kdy lidem hrozí z důvodu nevyhovujícího bydlení odebrání dítěte a jeho umístění do ústavní výchovy, ale zohledněné jsou i další tíživé situace, v nichž lidé žijí," vedl zástupce vedoucí odboru Eduard Šišpela. Zároveň zaznělo, že zatím je ale všechno teprve v začátcích a ustavuje se komise, která bude tuto otázku řešit.

„Podle předběžné analýzy současných žadatelů o byty je počet potencionálních žadatelů, jež by přicházeli v úvahu na obsazení devítky takzvaných sociálních bytů realizovaných z dotace, daleko vyšší," vysvětloval Šašek. Vhledem k tomu není vyloučené, že i další bytové jednotky ve vile by mohly být přidělené coby vstupní. Zatím věc ale rozhodnutá není, obsazení se teprve zvažuje.

pokračování na str. 2

Autor: Božena Šopejstalová

7.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení