V regionálním žebříčku obcí do pěti set bytů se mezi elitou ocitl také Trokavec. „Je těsně druhý za Mokroušemi, což je malá obec v sousedství Tymákova na hranicích Rokycanska a Plzně-jihu a hodně vysoko jsou také Smědčice,“ sdělila první místopředsedkyně Českého statistického úřadu Eva Krumpová. Abychom se ale vrátili na zem. Opačný pól okupují Chlum s Hradištěm, což má ale pádný argument. Na severu Rokycanska je významná chatová oblast a množství neobydlených domů. Odeslaných formulářů je zde tudíž výrazně méně.

Marek Kočandrle z Plzně se narodil 13. dubna 2021 ve 20:57 hodin mamince Haně a tatínkovi Petrovi. Po příchodu na svět v porodnici FN Lochotín vážil bráška Petra 2850 gramů a měřil 49 centimetrů.
FOTO: Právě jsme se narodili

Pokud jde o početnější aglomerace, Rokycansko se pohybuje v průměru. Mezi místy do tří tisíc bytů jsou na tom nejlépe v okrese Plzeň – sever a z velkých měst Tachov, město Plzeň i Stříbro.

Velký sčítací projekt vrcholí 11. května. Do toho data musí být odeslány všechny předtisky. Buď v elektronické nebo listinné podobě.