Akce se zúčastnilo 13 vybraných borců z regionu Plzeňska. Utkali se ve dvou disciplínách a teorii. „Nejvíc jsem si při soutěži cenil přístupu kluků, všichni se snažili,“ chválil hlavní rozhodčí Petr Kaminietz. Ředitel závodu Miroslav Zítek k tomu dodal, že rozdíly ve výkonech komise ale přece jen zaznamenala. Hlavně se týkaly osvojených teoretických znalostí. „Především pak v oblasti bezpečnostních norem,“ upřesnil Zítek.

Lišila se ale i kvalita svárů. „Bylo třeba se soustředit, nestresovat se časovým limitem, všechno pečlivě sesadit a pak neuspěchat rychlost svařování, aby provaření bylo pečlivé,“ vysvětloval učitel odborného výcviku v Jeřabinové ulici Václav Tejček. Posteskl si, že právě to se trochu vymstilo jejich žáku Zdvořákovi, který je jinak velmi šikovný. „Projevilo se to na povrchu sváru, ten je pak hrubší,“ objasňoval Zítek.

Ve svařování plamenem po součtu všech bodů prvenství patřilo Martinu Suchému ze Středního odborného učiliště lesnického a zemědělského v Rokycanech. „Měli jsme za úkol svařit materiál v poloze stoupačka a vzhledem k zadání bylo třeba dodržet maximální přesnost. To bylo nejtěžští,“ vzpomínal vítěz.

Svařování v ochranné atmosféře se zase nejvíce vedlo Jakubu Hosovi ze SŠ Kralovice. Čest pořadatelské školy při této disciplíně ale přece jen obhájil už zmiňovaný Aleš Zdvořák, když se umístil jako třetí. Hned za ním skončil další závodník z Rokycan – Jan Vácha z lesnického a zemědělského učiliště.
Zdeněk Čížek, zastupující kraj, k vyhodnocení podotkl: „Poražený vlastně nebyl nikdo, protože soutěž ukázala jejich dovednost a zručnost.“

„Akce se zúčastnili adepti ze všech učilišť a škol, které v oboru vzdělávají. Učitelé si vyměnili zkušenosti a kluci viděli, jak na tom v porovnání s druhými jsou,“ hodnotil Zítek z titulu ředitele závodu.