Kvůli horkému počasí musely některé výrobny v kraji omezit svůj provoz. Například ocelárna v Hrádku u Rokycan má tento týden odstávku. Zdejší dělníci čelili teplotám kolem osmdesáti stupňů.

„Zaměstnanci našich provozů jsou sice zvyklí na celoroční náročnou práci v horku, ale nyní během tropických veder si neodpočinou a nezchladí se ani mimo práci. Navíc pracovníci na ocelárně musí mít neustále na sobě brýle, přilbu a ochranné oblečení, které si nemohou jen tak odložit,“ říká mluvčí hrádeckých železáren Miroslav Slaný. O mzdu podle něj lidé, kteří se nepodílí na technické údržbě a zůstali doma, nepříjdou.

Ani v ostatních halách Železáren Hrádek, které zůstávají v provozu, nemají pracovníci o mnoho chladněji. „V tropických dnech se haly přes den nahřejí a pak je uvnitř i padesát stupňů. Přes noc pak haly vychladnout nestačí. Pokud byste se prošli našimi horkými provozy, sluneční výheň venku před halami, která vám předtím připadala jako pobyt na Sahaře, vám najednou bude připadat jako příjemné osvěžení,“ líčí Slaný. Doplňuje, že dokud vedra nepoleví, mají zaměstnanci alespoň častější přestávky a zvýšený přísun tekutin.

Ochlazení by podle meteorologů mělo přijít na konci týdne.

Šek na 50 tisíc korun se podařilo předat Davídkovi na závodech horských kol ve Stupně.
Davídek má padesát tisíc