VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Mýtě začala fungovat nová ordinace

Mýto - Akce Škatulata, hýbejte se, jejímž cílem bylo zajistit všem mýtským předškoláčkům možnost návštěvy mateřské školy, v rámci změn a rekonstrukcí vynesla i novou ordinaci pro praktického lékaře dospělých.

9.11.2011
SDÍLEJ:

V moderně vybavené ordinaci praktického lékaře kraluje doktorka Jana Čadová (vpravo) za asistence zdravotní sestry Jitky Mošnové. Foto: Deník/ Jana Vaníková

Doktorka Jana Čadová, aby uvolnila místo provozu mateřinky, se totiž přestěhovala. Ovšem jen malý kousek, do objektu někdejšího Domu mládeže, kde už v přízemí sídlí lékárna. Té dělá nyní souseda a lidé si uspořádání pochvalují.

„Prostor jí uvolnila pamětní síň, ta našla útočiště
v prvním patře vedle knihovny. Jí místo zase uprázdnila tělocvična, která se přesunula do objektu někdejší sladovny,” objasňovala za stavební odbor Alena Dongresová.

„Na vybavení se podílela doktorka Čadová. Město se zase postaralo o to, že vnitřek, včetně příček, prošel změnou. Uzpůsobovali jsme dispozice prostor tak, aby vnikla příjemná čekárna, a hlavně prostorná ordinace plus zázemí lékařky. Měnila se okna, vodovodní rozvody a topení,” informoval starosta František Končel. Spočetl rovněž, že akce město stála zhruba milion a dvě stě tisíc. „Do budoucna chceme předělat ještě vstupní prostor. Žádáme Ministerstvo zdravotnictví o prostředky na bezbariérový přístup. Předpokládáme, že na to bude třeba tak půlmilion,” sdělil Končel. „Přestavba zahrne i úpravu parkoviště, odkud právě povede bezbariérová rampa. Kvůli tomu se přesune i vchod a změnou projde celý vstupní prostor.

„Zdravotní středisko jsem znal z dřívějška, strašně prokouklo,” chválil krajský radní Václav Koubík, „Přestavba ho velmi zpříjemnila a zútulnila,” míní. „Myslím, že máme jedno z nejhezčích středisek
v okrese, ale i kraji. Při nemoci se v takovémto prostředí lépe uzdravuje,” je přesvědčená lékařka Čadová. „Také nám se tu pracuje dobře. Hlavně proto, že všechno je daleko lépe uzpůsobené. Máme tu část, kde sestřička jedná s pacienty, potom přijdou ke mně. Kromě toho jsme pořídili i řadu nových přístrojů,” ukazovala lékařka. „Rozhodně je to hezčí a prostornější, než v bývalém středisku,” souhlasila s ní zdravotní sestra Jitka Mošnová.

„Každou změnu k lepšímu člověk ocení a tady je to opravdu moc hezké. Hned se k doktoru chodí lépe. Navíc máme
v jednom objektu i lékárnu, což je příjemné. Když jste nemocní, nemusíte obíhat více míst,” pochvalovala si Marta Pálková. V čekárně jsme zastihli i Moniku Šrámkovou. Podotkla, že sice k doktorovi chodí málokdy, ale zlepšení prostředí rozhodně vítá.

Autor: Božena Šopejstalová

9.11.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení