Doktorka Jana Čadová, aby uvolnila místo provozu mateřinky, se totiž přestěhovala. Ovšem jen malý kousek, do objektu někdejšího Domu mládeže, kde už v přízemí sídlí lékárna. Té dělá nyní souseda a lidé si uspořádání pochvalují.

„Prostor jí uvolnila pamětní síň, ta našla útočiště
v prvním patře vedle knihovny. Jí místo zase uprázdnila tělocvična, která se přesunula do objektu někdejší sladovny,” objasňovala za stavební odbor Alena Dongresová.

„Na vybavení se podílela doktorka Čadová. Město se zase postaralo o to, že vnitřek, včetně příček, prošel změnou. Uzpůsobovali jsme dispozice prostor tak, aby vnikla příjemná čekárna, a hlavně prostorná ordinace plus zázemí lékařky. Měnila se okna, vodovodní rozvody a topení,” informoval starosta František Končel. Spočetl rovněž, že akce město stála zhruba milion a dvě stě tisíc. „Do budoucna chceme předělat ještě vstupní prostor. Žádáme Ministerstvo zdravotnictví o prostředky na bezbariérový přístup. Předpokládáme, že na to bude třeba tak půlmilion,” sdělil Končel. „Přestavba zahrne i úpravu parkoviště, odkud právě povede bezbariérová rampa. Kvůli tomu se přesune i vchod a změnou projde celý vstupní prostor.

„Zdravotní středisko jsem znal z dřívějška, strašně prokouklo,” chválil krajský radní Václav Koubík, „Přestavba ho velmi zpříjemnila a zútulnila,” míní. „Myslím, že máme jedno z nejhezčích středisek
v okrese, ale i kraji. Při nemoci se v takovémto prostředí lépe uzdravuje,” je přesvědčená lékařka Čadová. „Také nám se tu pracuje dobře. Hlavně proto, že všechno je daleko lépe uzpůsobené. Máme tu část, kde sestřička jedná s pacienty, potom přijdou ke mně. Kromě toho jsme pořídili i řadu nových přístrojů,” ukazovala lékařka. „Rozhodně je to hezčí a prostornější, než v bývalém středisku,” souhlasila s ní zdravotní sestra Jitka Mošnová.

„Každou změnu k lepšímu člověk ocení a tady je to opravdu moc hezké. Hned se k doktoru chodí lépe. Navíc máme
v jednom objektu i lékárnu, což je příjemné. Když jste nemocní, nemusíte obíhat více míst,” pochvalovala si Marta Pálková. V čekárně jsme zastihli i Moniku Šrámkovou. Podotkla, že sice k doktorovi chodí málokdy, ale zlepšení prostředí rozhodně vítá.