Cesta je vedla na Šumavu, do místa pojmenovaného sice Hora, ale k tomu příznačně Zelená. „Proto jsme si ji také pro vodnické dovádění vybrali,“ usmívaly se učitelky, které předškoláčky z mateřinky Školní ulice doprovázely.

I když v Zelené Hoře se ocitnou malí vodníčci trochu na suchu, osvojení potřebných disciplín to nebude na překážku. Mají nachystaný hodně bohatý program.


„Cílem je ozdravný pobyt, proto mají děti v plánu spoustu vycházek a her v přírodě,“ uvedla ředitelka Eva Blechová. Čeká je také hledání pokladu, maškarní rej a posezení u ohně s kytarou a zpěvem. Však si také už v Rokycanech nacvičovaly vodnickou hymnu a slavné vodnické šlágry. Kromě toho si připravily parádní kostýmy. „Podívejte, jak jsou pěkně zdobené,“ ukazovala v rychlosti učitelka Iva Urbánková.


„Pobyt na Šumavě bude pro všechny určitě pěkný, ale také náročný,“ konstatovala ředitelka. Zejména pro naše kolegyně,“ dodala. „Přestože akci připravovaly dva měsíce dopředu, aby tu spoustu potřebných věcí zajistily, i tak je přímo na místě čeká spousta práce a zodpovědnosti. Třeba jen to, že leckterá děcka mají s sebou léky. Ukočírovat individuální bezpečnost je tím náročnější,“ vysvětlovala.


Rokycanská vodnická drobotina skončí sněmovaní v pátek, kolem patnácté hodiny se vrátí domů.