Osecká komise je šestičlenná

Osek - Úderem páteční čtrnácté hodiny se otevřely i dveře volební místnosti v sídle oseckého úřadu. Předsedkyně Václavka Sommrová ještě stihla zkontrolovat vše potřebné a první spoluobčané si už pospíšili. Vesměs v rouškách a po povinném použití dezinfekce.

Stravování měl šestičlenný tým zajištěné přímo od starosty Jaroslava Peroutky. "Věřím, že si dá záležet," usmívala se jeho dcera v roli jedné z členek komise.

Ve Volduchách ležely roušky ladem

Volduchy - Jediný okrsek, a to v budově obecního úřadu. Tak vypadá výběr krajských zastupitelů ve Volduchách. Komisi šéfuje Eva Fuchsová a jeden z kolegů u vchodu instruuje příchozí. Samozřejmostí zde byly roušky (ty náhradní nikdo nechtěl), rukavice i dezinfekční prostředky. "Jídlo je zajištěné a alespoň při konzumaci si budeme moci ústenky sundat," těšily se ženy za stoly.

Holoubkovští se moc nehrnuli

Holoubkov - Během tří úvodních hodin výběru krajských politiků si členové komise v Holoubkově nemohli stěžovat na příliš mnoho práce. dorazilo zhruba deset procent oprávněných osob. U vchodu je vítal a zároveň poučoval Petr Beran. S přenosnou urnou měl tým namířeno za devíti žadateli.

Jana Hurábová patří ke stálicím

Mýto - V centru města, přesněji v objektu úřadu, zasedli ke stolům  členové mýtské komise. Okrsek tu mají jediný, takže zájem byl i v pátek večer značný. Místopředseda hlídal při vstupu, aby každý volič použil dezinfekci a dovnitř pouštěl návštěvníky s důrazem na rozestupy.

Členkou komise je opět Jana Hurábová. Lze ji označit za stálici, neboť pamatuje tento akt v předlistopadovém období a zejména po něm: "Vždycky jsme s kolegyněmi řešily módu a jídlo. Nepamatuji však takový důraz na ochranné pomůcky a přeji si, aby to nebylo ještě smutnější."