Komunální volby jsou již doslova za dveřmi. V rokycanském okrese chce o blaho svých spoluobčanů v příštích čtyřech letech pečovat celkem tisíc čtyři sta čtyřicet dva kandidátů.Jasným favoritem v jejich počtu jsou Rokycany, kde se o členství v zastupitelstvu uchází 157 občanů.

Na druhém místě v počtu kandidátů jsou trochu překvapivě Břasy, kde je jich přesně 150. Při 2088 obyvatelích to je téměř každý čtrnáctý občan.
Absolutním rekordmanem v poměru počtu kandidátů a obyvatel je ale obec Sirá. Žije zde sto dvacet sedm obyvatel a do zastupitelstva jich kandiduje dvacet jedna.

„Občané mají zájem o dění v obci a jednotlivé strany také využily možnost nominovat na kandidátku až devět lidí. Skutečnost je ale samozřejmě taková, že někteří z kandidátů tvoří spíše pomyslné křoví pro své stranické kolegy,“ upřesnil Jaroslav Tupec, starosta Siré.
Na pomyslném třetím místě v počtu kandidátů je Mirošov (dvaašedesát), dále pak pokračují Holoubkov (61), Hrádek (60), Radnice (60), Zbiroh (56). Další obce v okrese již mají méně než padesát kandidátů.

„Velice mne těší, že tolik spoluobčanů má zájem o práci pro svou obec. Dokážu to ocenit zvláště v dnešní složité době,“ uvedla Markéta Sýkorová.