Dominikovi to ale mezi něžným pohlavím svědčí: „Jsem mezi holkami maximálně spokojený. A hlídám si hlavně své přírůstky.“

Obec se stala mezi zahrádkáři na Rokycansku raritou. Obdobné seskupení benjamínků funguje ještě při strašické škole, ovšem ve Volduchách se do toho pustili s nadšením dospěláci. Třeba Pavel Ryba, Zoltán Polgár, Pavel Aubrecht, Rosťa Kesner i další.

Zdroj: Deník/Václav Havránek

Nejprve museli najít příslušnou plochu pro pěstování ovoce i zeleniny, jenže šlo to ztuha. První zvolené políčko museli nadšenci opustit. Pomocnou ruku jim naštěstí podal Luboš Kesner v areálu chovatelů u fotbalového stadionu: „Kdysi jsme se tu starali o domácí mazlíčky, jenže teď to moc využité nebylo. Takže pravidelné návštěvy malých šikulů vítám,“ vyjádřil se majitel firmy ARA při letním posezení s dětmi. Přichystali ho členové výboru a zajistili k opečení množství uzenin. Zároveň tím poděkovali malým pěstitelům za jejich aktivity. Starají se od dubna o sazenice celeru, slunečnic, salátů, fazolí a třeba i o kaktusy. Na podzim pak šikulové zjistí, jak byli úspěšní.

Organizovaných zahrádkářů je ve Volduchách čtyřicet. Ti nejmenší mají za sebou exkurzi u včelaře Jiřího Svobody, kde získali voskové pláty pro výrobu svíček. Odrostlejší pozvali na přednášku o řezu stromů Pavla Sedláčka a absolvovali přátelské posezení ve vinotéce. Teď se pustili do oprav vyhledávané moštárny a předpokládají, že sobotní proměny jablek v nápoj začnou v polovině září.