Dnes, zhruba v 9.30 hodin, se s domácími a dalšími účastníky vydají na výlet. Měří 25 km po trase Volduchy – Březina – Stupno – zámeček Hochperk – Břasy – Bezděkov – Březina – Osek – Volduchy.

Prezidentem je tentokrát Milan Zikmund a večer pozve nadšence na taneční parket. Zítra se sestava přátel probere a rozloučí.

Hřebenářská pouť? Letos bude!

Volduchy – Nejen tečkou za prázdninami, ale především setkáním přátel ze všech koutů okresu je pouť na sklonku srpna. S přívlastkem hřebenářská, i když si i domácí lámou hlavy, kdy a proč se tu nástroj objevil…

Ilustrační foto.
Deník na návštěvě v obci Volduchy

Letos připadne hlavní část akce na 28. a 29. srpna. Věřme, že bez komplikací, o což se s předstihem starají organizátoři. Vybraný je člověk, který se stará o množství a umístění atrakcí i stánků s občerstvením. Součástí budou kulturní pořady a fotbalové zápasy!

Dobrovolným hasičům je 130 let. Slavit chtějí na podzim

Volduchy – Sbor dobrovolných hasičů byl v obci založen roku 1891! Znamená to, že letos si pokračovatelé připomínají 130. narozeniny. A oslava to bude za pár týdnů v areálu vskutku důstojná. Stánek SDH totiž loni náramně prokoukl a pokud se teď podaří vyasfaltovat plochu před zbrojnicí, bude dojem dokonalý! Uvnitř svítí novotou sociální zázemí. V šatně je uskladněné nádobíčko výjezdové jednotky a ve vedlejším bloku se příslušníci výjezdové jednotky starají o techniku.

Vedení sboru nezapomíná na nejmladší generaci. Soptíci se scházejí pravidelně venku i v klubovně.