Na muže, který od 30. let minulého století hospodařil na rodném statku a v obci se významně angažoval, vzpomínají pravidelně od roku 1990 organizátoři setkání.

Z řad jeho nejbližších i zástupců okresní organizace KDU - ČSL. U pamětní desky se Brojově památce klaní i představitelé Volduch nebo Rokycan, kde byl roku 2010 tehdejší poslanec jmenován čestným občanem.

Pietní akt, rodina Stehlíkova, květen 2023.
Rokycanští připomenou tragický osud Stehlíkových, MŠ U Saské brány slaví 120 let

Roku 1946 byl Stanislav Broj zvolen za Plzeňský kraj poslancem národního shromáždění. Komunisty ovládaná tajná policie si ale začala zaznamenávat jeho výroky, pronesené na shromážděních v západních Čechách. Broj přitom během mandátu dál hospodařil, nestal se z něj poslanec na plný úvazek.

Skutečný hon na něho začal ale po 29. květnu 1948, kdy zanikl jeho mandát. V červnu byl zatčen a v prosinci odsouzen na pět let za protistátní výroky. Další vykonstruovaný proces následoval v květnu 1950, kdy byl Broj označen za jednoho z organizátorů údajné vzpoury vězňů na Borech. S verdiktem trestu smrti a rozsudek byl vykonán v květnu 1950, měsíc před oběšením Milady Horákové.

Oprašme poslední slova statečného muže před popravou: „Prosím Boha, aby vám tuto vraždu odpustil! Umírám proto, že jsem chtěl mít svobodné zemědělce ve svobodné zemi. Oni jimi také budou!“