VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Voldušská rekonstrukce vyústí ve změny

Volduchy - Léčba chátrajícího objektu číslo 126 v centru obce, s obchodem a léta neobývaným bytem, začala.

13.10.2011
SDÍLEJ:

Objekt v centru Volduch, patřící obci, začal procházet významnou rekonstrukcí.Foto: archiv

Zatím je to první etapa, budova je v havarijním stavu. „Děláme ji za přispění krajského úřadu, který nám poskytl milionovou dotaci. Předpokládám, že zhruba sto tisíc budeme muset uhradit ze svého,” sdělil starosta Michal Černý. Rekonstrukce je dost náročná, ale přitom by podle záměru měla být hotová do půli listopadu. Začala výměnou střešního pláště a opravou krovů. Ta bude o to důkladnější, že je už přípravou na zamýšlenou půdní vestavbu. Velkým soustem je i nová hydroizolace v celém objektu, aby se vlhkost podařilo dostat ze zdí. V neobývané části jsme museli sejmout i vnitřní omítky. V nebytových prostorách obchodu byla situace lepší, stačilo jenom vyspravení stěn. Letošní část rekonstrukce završí výměna oken. Prací se ujala plzeňská firma Ika Final.

Kromě záchrany obecního majetku má oprava i další účel. Pomůže školce a knihovně. Kapacita mateřinky je naplněná. Dříve, kdy bylo v obci méně dětí, stačila. Letos už ne. „Málem jsme nepřijali všechny mrňousky, a to jich příští rok bude ještě víc,” objasňoval Černý. Zatím se podařilo situaci překlenout drobnějšími úpravami ve školce. Do budoucna by ji měla ale řešit přestavba ve školní budově. Konkrétně se jedná o rozšíření prostor nynější družiny tak, aby vyhovovaly i pobytu části ´mateřinkových´ dětí. Azyl tam mají najít příští předškoláčci. Momentálně se řeší detaily stavebních úprav. „Realizovat bychom je měli ještě koncem letošního či počátkem příštího roku. Jsme rádi, že přibyly děti, proto se akce řadí mezi prioritní v obci,” konstatoval starosta.

Do dalších let školce napomůže i přesun knihovny, která zatím v budově sídlí. Zanedlouho by se měla přestěhovat do už zmíněného objektu 126, kde začaly úpravy. „Uvidíme, jak na tom budeme finančně. Obec má připravené další akce, na nichž se musí spolupodílet. Snad ale rekonstrukci zvládneme napřesrok dokončit. Předpokládáme, že by potom knihovna využívala i vestavěné podkroví,” doplnil Černý.

Autor: Božena Šopejstalová

13.10.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení