U Kozlerů byla zřízena občerstvovací stanice a stejnou trasou se 120 účastníků vydalo po obědě zpátky do areálu koupaliště. Dodejme, že za normálního silničního provozu, což nebylo pro jezdce ani motoristy jednoduché, ale k žádné mimořádné události naštěstí nedošlo.

Aktéři se do obce u Rokycan těšili a část z nich dorazila hned v pátek. Po rozednění se posilnila na cestu zdravou snídaní (většinou klobása či párky) a zaregistrovala se u svědomitých členek CykloVeteran Clubu Volduchy. Po desáté hodině konvoj vyrážel a letitých strojích a nechyběla ani parta z Klatovska se dvěma obřími bicykly. “Zábava pokračovala odpoledne i večer soutěžemi, hudbou a tancem. Nikdo domů moc nespěchal,“ sdělila letošní ředitelka Věra Kaslová.

Lidé nesmí na trasu V Borovičkách a složité je to dál v prostoru Husových sadů nebo Žďárské cesty
Část rokycanských cest zůstává zavřená. Bouřky polámaly stromy

CVC Volduchy dává o sobě vědět i během roku. Od zimního maškarního bálu přes pomoc se zajištěním dětského dne, šlapkou až po podzimní drakiádu. Pokud jde o setkání příznivců historických kol, směřoval v minulosti peloton do Plzně, na hrad Točník, do Dolan (a zpět přívozem) i jinde. Organizátoři jdou s dobou: "Máme pochopení pro dnes populární elektrokola, takže i těm je vstup povolen," usmíval se jeden ze zakladatelů klubu Bohumil Kasl.