Na Rokycansku se počet volebních okrsků nezměnil, pořád je jich 101 a rozdělené jsou do tří správních obvodů – Rokycany, Zbiroh, Radnice. Volební místnosti se většinou nacházejí v budovách obecních úřadů, ale také ve školách, knihovnách či v místnosti pohostinství. Ne všude však lidé volí tam, kam vzhledem k bydlišti spadají. V Radnicích nám tajemnice úřadu Olga Poláková řekla, že pro zájemce obvodu spadajícího pod Radnice, kteří hodlají volit jinde, vydali dohromady šestnáct volebních průkazů. Z toho čtrnáct si je vyzvedlo osobně, dva o něj žádali písemně.

Nejvíc volebních místnosti se otevře v okresním městě, a to dvanáct. Od tiskové mluvčí města Anety Benešové jsme zjistili, že problémy s volebními lístky nebyly, jejich roznos zajišťovali pracovníci úřadu. Pro celý správní obvod pak městský úřad zájemcům v rámci prvního kola prezidentských voleb vydal sto šest voličských průkazů. „Nemocnice město informovala, že i část pacientů projevila zájem odvolit. S přenosnou volební urnou tedy za nimi zamíří členové volební komise z okrsku číslo 4 (poz.: stanoviště v gymnáziu),“ sdělila Benešová.

Problémy s doručováním volebních lístků se podle tajemníka Pavla Vlčka nevyskytly ani na Zbirožsku. Z okrsků ve správním obvodu jich pět bude ve spojeném celku Zbiroha, dva přímo ve městě a tři v připojených obcích – v Přísednici, Jablečně a Třebnušce. Matrikářka Jitka Dlouhá doplnila, že o voličské průkazy požádalo šestadvacet obyvatel z celého správního obvodů. „Z toho šest žádalo písemně, zasílali jsme jim průkaz poštou. V tomto i dalších případech si ho lidé většinou už vyřizovali pro obě kola volby. Ve Zbiroze jsme se také dozvěděli, že nejdále ze všech půjdou jejich spoluobčané k volební urně ažv Tunisu. V daném případě se jedná o manželskou dvojici a manžel je v cizině zaměstnaný.