KAŘEZ - Chovatelé domácích mazlíčků z Kařezu pořádají jubilejní 40. výstavu králíků, drůbeže a holubů. Uskuteční se v pátek 18. srpna od 14 do 18 hodin a v sobotu 19. srpna mezi 8. a 14. hodinou u obecního úřadu. Občerstvení je zajištěno a nechybí ani lístky štěstí.

LIBLÍN - Městys slaví v sobotu 19. srpna a scénář je opět nabitý. Připravilo ho vedení Liblína ve spolupráci s Domovem sociálních služeb. Na nádvoří zámku vyhrává od 13 hodin Kralovanka, následuje vystoupení uživatelů DSS, road šou s Bobíkem a v 15.40 zazní country melodie v podání skupiny Mary Lou. Po sedmnácté hodině zazpívají Elis Ochmanová a Ladislav Korbel, aby je v 19.30 vystřídala patronka sociálního zařízení Helena Vondráčková.

Rušno ale bude také v parku, kde si přijdou na své děti. Náměstí obsadí trhovci a v sídle úřadu jsou instalované obrazy Marko Čermáka.

Zdroj: Václav Havránek

BOREK - Rokycanští patrioti a sportovci z Borku zvou na Benátskou noc pod Borecký rybník. V sobotu 19. srpna dění startuje po 15. hodině s muzikanty, tanečníky a šermíři (Vojta Moulis, Kamarádi z Rokycan, Dance Flow, Harcíři, atd.). Se setměním koncertují Prázdné láhve, ve 21.20 se na pochod vydá lampionový průvod a následuje ohňostroj. Součástí akce je i prezentace HZS Rokycany, sběratelů vojenské techniky ze Všenic nebo možnost svézt se na lodičkách po vodní ploše.

ROKYCANY - Komentovaná prohlídka výstavy Udržitelná míra neuspořádanosti, jedná se o výtvarnou entropii, se koná v sobotu 19. srpna od 14 hodin, a to v rokycanském Muzeu dr. Horáka. Návštěvníkům přiblíží díla autor expozice Pavel Niebauer.

Zpěvačka je patronkou zařízení už deset let
Vondráčková dovezla do Liblína 40 lístků do Lucerny

HRÁDEK - Letní kino na okraji města patří v sobotu večer Hrádeckému bigbítu. Začíná v 19 hodin s produkcí tří kapel: Bad Liars (Plzeň, Hrádek), Black Spring (Klatovy) a Yaxetopeesche (Plzeň).

DOBŘÍV - V sobotu 19. 8. pořádá TJ Sokol Dobřív, odbor všestrannosti, 42. ročník cykloturistické jízdy Rokycanskem na kole. Jede se na čtyřech trasách od 30 km do 130 km severem a severozápadem okresu. Start je od sokolovny mezi 7. a 9. hodinou. Cíl bude na fotbalovém hřišti v areálu Václava Svobody s občerstvením a vyhlášením nejmladšího a nejstaršího účastníka.

Pionýrská skupina Divoká Orlice z Rokycan. Slavnostní rozloučení
Divoká Orlice z Rokycan zorganizovala přes prázdniny 15 táborů. I na Slovensku

ZBIROH - Vačkářovo hudební léto 2023 pokračuje v sobotu 19. srpna od 9.30 do 11.30 hodin s Hořovickou muzikou. Dějištěm bude proluka Masarykova náměstí, kde na muzikanty navazuje první ročník Food festivalu. Gurmáni si přijdou na své, neboť ochutnají speciality z celého světa. Součástí akce je bohatý doprovodný program. Pro děti bude připraven skákací hrad, malování na obličej a výtvarné dílny, pro dospělé bude zajištěn profesionální DJ, kterého postupně vystřídají dvě kapely.