Zásah skončil až před druhou hodinou odpolední, kdy podezřelého z místa činu odváželi v poutech.
„Kolem deváté dovnitř vrazili maskovaní policisté, hlasitě křičeli, abychom si všichni lehli na zem,” líčila, jak prožívala dramatické chvilky jedna z devíti přítomných.

„Měla jsem hrozný strach. Natažení na podlaze jsme měli nad hlavami zbraně a vůbec jsme nevěděli, co se děje. Ještě teď se klepu,” svěřila se rozechvělá žena. Šest štamgastů a tři zaměstnanci byli na desítky minut uvězněni v inkriminované místnosti přibližně s patnácti členy protimafiánského útvaru. „Po delší době zkontrolovali moji totožnost a pustili mě ven,” dodala svědkyně.

Zásah Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu ovšem zdaleka nebyl u konce. „Jsou tady už od rána, nemáme ponětí, k čemu mohlo dojít,” sdělila pracovnice přilehlé lékárny. „Právě jsem projel okolo a viděl, že někoho u auta prohledávají,” doplnil další přihlížející.

Akce skončila až před druhou hodinou odpolední, kdy maskovaní muži odváděli podezřelého v poutech. „Ano, skutečně jsme na místě zasahovali. Bližší informace zatím nemohu sdělit,” konstatoval mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták. Podle předběžných informací byl zatčeným údajně vyhazovač sport baru.

Tamější obyvatelé jsou událostí zaskočeni. Podle svědectví jednoho z nich se ovšem kolem podniku v poslední době začaly pohybovat podezřelé osoby. Ani před tím se ovšem nejednalo o klidné místo. Například v roce 2008 do Uralu vtrhla skupina mladíků, jež tvrdě napadla několik přítomných hostů.