Hned v sobotu 2. prosince zahajuje prodej Správa veřejného statku města Plzně. „Pěstované jsou v areálu sádek u rybníku Košinář. K mání jsou až do 10. prosince smrky a borovice. Cena v kategorii standard je 250 korun, ve výběru 350 korun. Což je srovnatelné s minulými roky a nabídneme zhruba pět set dřevin,“ uvedla Hana Josefová z magistrátu. Stromky rostly pod elektrovody, kde kvůli bezpečnosti přenosové sítě není možné pěstovat obří kusy. S útokem na odběratele si pospíšili i ve většině nákupních center, jichž je na okraji Plzně nebo v jeho centru hodně.

Zamířili jsme také do nedalekých Rokycan. Pospíšili si tu lesníci z plantáží v Hnačově na Klatovsku, kteří zabrali část parkoviště před marketem v Jiráskově ulici. Zákazníci mají na výběr jedličky, smrčky, borovice, ale také větve a jmelí. Úterý 5. prosince pak mají zatržené spotřebitelé s pozitivními zkušenostmi se společností Lesy města Rokycany. „V loňském roce jsme prodali téměř tisíc vánočních stromků. Letos budeme prodávat stromky až do 20. 12. v Soukenické ulici. Během pěti pracovních dnů a také v sobotu dopoledne. Nabídneme jedli kavkazskou, smrk stříbrný a borovici černou různých velikostí,“ sdělil jednatel firmy Stanislav Suda.

Od pátého prosincového dne zahajují prodej také v Lesospolu Zbiroh. Lze tu s předstihem pořídit voňavé stromky. Především smrky ztepilé či pichlavé nebo borovici lesní i černou.

Vánoce 2023Zdroj: Deník/Redakce