Ve většině případů ji vystřídají autobusy. Šest dní nato se výluka přesune do úseku Zdice – Rokycany.

Pokud se chystáte v neděli z našeho okresního města do Berouna vlakem, od osmi hodin počítejte s delší a poněkud komplikovanější jíz-dou. Na vině jsou práce v rámci optimalizace trati Rokycany – Zbiroh. „Na trase Kařízek – Hořovice bude provoz vedený pouze po jedné koleji a pro vytíženost pojede za část osobních vlaků náhradní autobusová doprava," vysvětlila mluvčí Českých drah Radka Pistoruiusová. Chystaná první etapa výluky potrvá do pětadvacátého června, a to do 19.30 hodin.

Pozdních dojezdů se obávají například Zbirožští. „Nevím, jak se situace bude zvládat. Je připravený speciální jízdní řád, ale prodleva v odjezdech spojů může být možná i dvacetiminutová," zvažoval starosta města Jiří Pražský. „Jsem opravdu zvědavá, jak se s tím dráhy popasují. Hlavně, aby nenastal nějaký velký chaos," strachuje se Tomáš Kraus.

Ve stejný čas, ale v sobotu třicátého června, pak odstartuje další etapa výluky, tentokráte v úseku Zdice – Rokycany. Ta skončí devátého července, rovněž v 19.30.
Zmatení by mohli být ti, kteří se vydají do některého místa, na něž se obě omezení vztahují. „Sedmnáctého a třicátého června pojedou první ranní spoje do Os 7804 (odjezd z Berouna v 6.20) jako vlaky," upřesnila Pistoriusová. Další osobáky v úseku Beroun – Rokycany a zpět už vymění autobusy.

Pětadvacátého června a devátého července jede Os 7819 (odjezd 
v 18.20 z Plzně) a Os 7820 (odjezd v tentýž čas z Berouna) podle výlukového řádu. Naproti tomu Os 7822 (odjezd ze Zdic v 19. 30) a Os 7821 (odjezd v 19.20 z Plzně) už vyrazí jako vlak," dodala mluvčí.
Akcí Kařezští a Mýtští také vyzískají. V obou místech budou totiž mimořádně zastavovat některé rychlíky. Držitelé Plzeňské karty ji mohou během výluky v těchto vlacích využívat.
Kompletní výlukový řád můžete najít například na stránkách:http://gvd.cd.cz/gvd/k170vyluka03.pdf .